فرمانداری آران و بیدگل
خانه
1398/03/19 فرماندار شهرستان آران و بیدگل: یکی از مهم‌ترین زبان ها برای پیشگیری از اعتیاد، زبان هنر است
فرماندار شهرستان آران و بیدگل: یکی از مهم‌ترین زبان ها برای پیشگیری از اعتیاد، زبان هنر است فرماندار شهرستان آران و بیدگل در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر این شهرستان بر بهره گیری از ابزار هنر در پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل؛ دکتر اسماعیل بایبوردی، فرماندار شهرستان آران و بیدگل در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر این شهرستان بر بهره گیری از ابزار هنر در پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و گفت: هنرمندان شهرستان باید با بهره گیری از هنر خود و با ورود به این حوزه در کاهش آسیب های اجتماعی کمک کنند.

وی برگزاری تئاترهای خیابانی با موضوع «نه به مواد مخدر» در شهرها و روستاهای شهرستان آران و بیدگل را در پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر مهم دانست و افزود: یکی از مهم‌ترین زبان ها برای پیشگیری از اعتیاد، زبان هنر است که باید از ظرفیت و توانمندی هنرمندان در راستای پیشگیری و مبارزه با اعتیاد در روستاهای شهرستان آران و بیدگل بهره‌مند شد.

دکتر بایبوردی با بیان اینکه پیشگیری و مقابله با اعتیاد بدون مشارکت حداکثری آحاد مردم ممکن نیست افزود: پدیده اعتیاد دغدغه جدی برای مسئولان و مردم در حوزه آسیب های اجتماعی است.

وی مدیریت کاهش آسیب های اجتماعی و نقش تحرک اجتماعی مردم را مهم عنوان کرد و گفت: حضور مردم در کتابخانه ها، مراکز آموزشی، تفریحی و ورزشی می تواند در افزایش تحرک اجتماعی و کاهش آسیب ها موثر باشد.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل به نقش ورزش در کاهش آسیب های اجتماعی و عدم گرایش به مواد مخدر از سوی جوانان اشاره کرد و گفت: ورزش علاوه بر ایجاد شادابی، نشاط و افزایش آمادگی جسمانی در افراد، نقش مهمی در پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی از جمله اعتیاد دارد.

وی با تاکید بر تشکیل اتاق فکر و هیئت های اندیشه ورز مبارزه با مواد مخدر در شهرستان آران و بیدگل با همکاری دانشگاهها و آموزش و پرورش این شهرستان گفت: با تشکیل این اتاق فکر می توان با  هم اندیشی اعضا در مدیریت کاهش آسیب های اجتماعی و در راس آن اعتیاد به مواد مخدر تصمیم گیری نمود.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان آران و بیدگل، پیشگیری را کم هزینه ترین روش مقابله با مواد مخدر ذکر کرد و افزود: آموزش و آگاه سازی خانواده ها و توسعه فضای سرانه ورزشی در این شهرستان می تواند در پیشگیری از مصرف مواد مخدر موثر باشد.

وی خاطرنشان کرد: نوجوانان به دلیل شرایط سنی در زمره گروه های پرخطر در گرایش به مواد مخدر محسوب می شوند و آموزش و پرورش به عنوان نهاد تربیتی نقش کلیدی در پیشگیری دارد.


 
 
تعداد بازدید: 59
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal