فرمانداری آران و بیدگل
خانه
1398/03/20 همزمان با هفته محیط زیست، فرماندار شهرستان آران و بیدگل؛ خواستار ترویج و ارتقای سواد زیست محیطی در شهرستان آران و بیدگل شد
همزمان با هفته محیط زیست، فرماندار شهرستان آران و بیدگل؛ خواستار ترویج و ارتقای سواد زیست محیطی در شهرستان آران و بیدگل شد فرماندار شهرستان آران و بیدگل در جلسه کارگروه پسماند این شهرستان به ضرورت مشارکت همگان در حفظ محیط زیست به عنوان یک مبحث ملی اشاره کرد و خواستار ترویج و ارتقای سواد زیست محیطی در شهرستان آران و بیدگل شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل؛ دکتر اسماعیل بایبوردی، فرماندار شهرستان آران و بیدگل در جلسه کارگروه پسماند این شهرستان به ضرورت مشارکت همگان در حفظ محیط زیست به عنوان یک مبحث ملی اشاره کرد و افزود: در هفته محیط زیست که از 18 الی 24 خردادماه با شعار کاهش آلاینده ها و پسماند؛ آسمان آبی، زمین سبز برگزار می شود باید در ارتقای سواد زیست محیطی شهرستان آران و بیدگل تلاش کرد.

وی به برگزاری کارگاه‌های آموزشی مبارزه با پدیده گرد و غبار ویژه راهنمایان گردشگری و رانندگان سافاری و آفرودها در هفته محیط زیست اشاره کرد و افزود: برگزاری مسابقات ورزشی، فرهنگی و آموزشی، بازدید از صنایع موفق در مدیریت پسماند و برگزاری پیاده روی خانوادگی از دیگر برنامه های پیشنهادی اداره حفاظت محیط زیست در این هفته است.

دکتر بایبوردی خواستار انتقال پیام های هفته محیط زیست به آحاد مردم به شکل هنرمندانه شد و گفت: می توان با برگزاری تئاتر و زبان هنر و بهره گیری از هنرمندان و دانشگاهیان در فرهنگ سازی ترویج حفاظت محیط زیست گام های مهمی برداشت.

وی به سرمایه گذاری در گروه دانش آموزان مدارس به عنوان سفرای زیست محیطی در شهرستان آران و بیدگل اشاره کرد و دانش افزایی و آگاهی بخشی محیط زیستی در سطح آموزش و پرورش را  ضروری دانست.

 

 

فرماندار شهرستان آران و بیدگل تاکید کرد: می توانیم با آگاهی بخشی به فرزندانمان و دانش آموزان و ایجاد نگرش زیست محیطی در مدارس و دانشگاهها در مسیر توسعه پایدار مبتنی بر حفاظت از محیط زیست گام های اساسی برداریم.

وی خواستار برنامه ریزی برای حضور 18 هزار نفر از کارگران شهرستان آران و بیدگل در برنامه های هفته محیط زیست این شهرستان شد و گفت: راه اندازی پیاده راه محیط زیست همراه با نمایشگاهی از گونه های جانوری در منطقه حفاظت شده یخاب در آگاه سازی مردم منطقه از محیط زیست موثر است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل بر ضرورت فرهنگ سازی برای اجرای برنامه های مدیریت سبز شامل مدیریت مصرف انرژی، آب، مواد اولیه، تجهیزات و کاغذ، کاهش مواد جامد زائد و بازیافت آنها در ساختمان ها و وسائط نقلیه در سطح شهرستان آران و بیدگل تاکید کرد.

وی بر موفقیت های دولت یازدهم و دوازدهم در زمینه های محیط زیست و ارتقای عملکرد محیط زیستی شهرستان آران و بیدگل بر اساس شاخص های استاندارد اشاره و خاطرنشان کرد: آموزش و ترویج سواد، اخلاق، رفتار و عمومی سازی فرهنگ محیط زیست از طریق سازمان های مردم نهاد ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل بر ضرورت توسعه کسب و کارهای نوین محیط زیست اشاره و تصریح کرد: اجرای ابزارهای انگیزشی بازار مبنا و توسعه اشتغال سبز در شهرستان آران و بیدگل جزو اولویت های دولت دوازدهم در این شهرستان است.

 
 
 
تعداد بازدید: 56
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal