فرمانداری آران و بیدگل
خانه
1398/04/14 معاون امور دهیاری های وزارت کشوردر شهرستان آران و بیدگل:  520 میلیارد ریال برای بیمه دهیاران اختصاص یافت
معاون امور دهیاری های وزارت کشوردر شهرستان آران و بیدگل: 520 میلیارد ریال برای بیمه دهیاران اختصاص یافت معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور با حضوردر فرمانداری شهرستان آران و بیدگل با اشاره به تصویب لایحه دهیاری‌ها گفت: 520 میلیارد ریال اعتبار برای بیمه دهیاران اختصاص یافته است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل به نقل از ایرنا؛ دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در همایش تجلیل از شهرداران و دهیاران شهرستان آران و بیدگل ضمن تبریک 14 تیرماه روز شهرداری و دهیاری ها اظهار داشت: دهیاران و شهرداران سفرای نظام در بین مردم هستند و نقش بسیار مهمی در توسعه همه جانبه شهرها و روستاهای کشور دارند.

وی نقش دهیاران و شهرداران شهرستان آران و بیدگل را در کاهش شکاف بین مردم و دولت مهم ارزیابی کرد و گفت: سیاست دولت دوازدهم در خصوص دهیاری ها و شهرداری ها، دخالت حداقلی و نظارت حداکثری از این دو نهاد مهم در کشور هست.

دکتر بایبوردی افزود: شهرستان آران و بیدگل یک منطقه 100 درصد کویری و ماسه ای است که کویر آن می تواند به عنوان یک فرصت بی نظیر گردشگری نقش آفرینی کند و به توسعه پایدار شهرها و روستاهای آن کمک کند.

وی بیان کرد: توسعه گردشگری باید در اولویت شهرداران و دهیاران شهرستان آران و بیدگل قرار بگیرد چنانچه در این منطقه هر قدمی بر می داریم به گردشگری بر می خوریم که این یک فرصت بی نظیر است.

 
 
 

دکتر بایبوردی به لزوم تلاش دهیاران و شهرداران جهت اصلاح الگوی کشت در مناطق اشاره کرد و گفت: در این مسیر، دهیاران نقش مهمی دارند و باید کشاورزان را به اصلاح الگوی کشت ترغیب کنند.

وی تصریح کرد: توسعه کشاورزی در این شهرستان باید هوشمند و دانش بنیان باشد و کشت گلخانه ای در اولویت کشاورزی در مناطق مختلف این منطقه قرار بگیرد.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل به وجود 31 سکونتگاه فاقد دهیاری در این شهرستان اشاره و اضافه کرد: در بازدید از این سکونتگاه ها، ضرورت خدمت رسانی از طریق استقرار زیرساخت هایی نظیر راه، آب آشامیدنی، بهداشت و مباحثی از این قبیل احساس می شود.

وی بیان کرد: برنامه مطالعاتی برای این نوع سکونتگاه ها را شروع کردیم و درصددیم تا طرح هایی مشابه طرح هادی روستاها برای آنها تعریف کنیم تا حداقل زیرساخت ها در همه حوزه ها را فراهم کنیم.
وی ادامه داد: برای اولین گام هم اعتبار 168 میلیون تومانی برای دو سکونتگاه تقی آباد و شهریاری جهت فراهم کردن زیرساخت راه آنها در نظر گرفته شد که بزودی راه آنها بهسازی خواهد شد.


 
 

دکتر سعیدرضا جندقیان معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور در همایش تجلیل از شهرداران و دهیاران شهرستان آران و بیدگل به مناسبت روز شهرداری و دهیاری در فرمانداری شهرستان آران و بیدگل گفت: 520 میلیارد ریال برای بیمه دهیاران اختصاص یافت

وی افزود: با اختصاص این اعتبار مشکل بیمه پاره وقت دهیارها حل و آیین نامه استخدامی و اجرایی دهیاری ها تصویب شد و بر اساس آن دهیاران در اولویت پذیرش در دستگاه های دولتی خواهند بود.

وی از آغاز صدور کارت شناسایی برای دهیاران خبر داد و اظهارداشت: امسال با اختصاص اعتبار 160 میلیارد ریال توسط دولت، این مشکل دهیاران هم حل شد و آنان با مراجعه به استانداری ها می‌توانند تقاضای کارت شناسایی داشته باشند.

دکتر جندقیان با اشاره به رشد افزون بر 70 درصدی بودجه دهیاری ها در سال جاری تصریح کرد: در سال گذشته 29 هزار میلیارد ریال به دهیاری ها اختصاص یافت که این رقم امسال به 55 هزار میلیارد ریال افزایش یافت.

وی با اشاره به اینکه 72 درصد شورای دهیاری‌های کشور مدرک زیردیپلم دارند، افزود: در روستاهای کشور باید هیات‌های اندیشه ورز درست شوند تا بازوهای مشورتی دهیاری‌ها باشند.

 
 
 

معاون دهیاری های کشور یادآور شد: 1290 شهرداری در کشور داریم که 600 مورد آن در دولت نهم و دهم تشکیل شد و از زمان مادها تاکنون چنین افزایشی نداشتیم که این تعداد متناسب با جمعیت نیست.

وی با اشاره به وجود 37 هزار و 94 دهیاری در کشور گفت: در دوره جدید شوراها، 75 درصد دهیاران قبلی ابقا و 5.7 درصد آنها ابقا شدند و حدود 20 درصد دهیار جدید داشتیم.

وی بیان کرد: اکنون 500 هزار نیرو شاغل در شهرداری های کشور داریم که بر اساس نظر پژوهش های مجلس شورای اسلامی 135 هزار نیرو لازم است و این در حالی است که 22 هزار پست خالی هم در شهرداری ها آمار داده شده است.

در ادامه جلسه شهرداران و دهیاران مناطق مختلف شهرستان آران و بیدگل به بیان عمکرد و نقطه نظرات خود در زمینه شهرداری ها و دهیاری ها پرداختند.

شهرستان 106 هزار نفری آران و بیدگل با برخورداری از چهار شهر و 11 روستا در فاصله نزدیک به 6 کیلومتری کاشان و 215 کیلومتری شمال اصفهان واقع است.


تعداد بازدید: 92
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal