فرمانداری آران و بیدگل
خانه
1398/07/17 فرماندار شهرستان آران و بیدگل: اتاق فکر بررسی و راههای تقویت رفتارهای سالم اجتماعی در این شهرستان تشکیل می شود
فرماندار شهرستان آران و بیدگل: اتاق فکر بررسی و راههای تقویت رفتارهای سالم اجتماعی در این شهرستان تشکیل می شود بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در کارگروه بهداشت، سلامت و امنیت غذایی این شهرستان، جامعه و خانواده را دو مقوله مهم در سلامت روان ذکر کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل، دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در کارگروه بهداشت، سلامت و امنیت غذایی این شهرستان، جامعه و خانواده را دو مقوله مهم در سلامت روان ذکر کرد و گفت: آموزش و پرورش و خانواده دو بال در مدیریت و کاهش آسیب های اجتماعی و به خصوص بهداشت روان هستند.

وی با تاکید بر تشکیل اتاق فکر بررسی و راههای تقویت رفتارهای سالم اجتماعی در شهرستان آران و بیدگل گفت: نگرانی بروز آسیب های اجتماعی بین کودکان، نوجوانان و جوانان در جامعه باعث شده است تا هفته ای تحت عنوان سلامت روان از 18 الی 24 مهر همزمان با ماه بازگشایی مدارس، دانشگاهها و مراکز آموزش عالی در تقویم نامگذاری شود.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل بر لزوم آموزش مهارت های زندگی توسط آموزش و پرورش و دانشگاههای این شهرستان برای دانش آموزان و دانشجویان را ضروری خواند و افزود: باید با تشویق و ترغیب کودکان، نوجوانان و جوانان در امیدآفرینی و نشاط اجتماعی آنان گام های موثرتر و جدی تری برداریم.

وی به طرح مهم تحول سلامت توسط دولت تدبیر و امید اشاره کرد و گفت: توجه به بیماری های سلامت روان در این طرح توانسته و می تواند در کاهش بروز آسیب های اجتماعی و نگرانی خانواده ها کمک شایانی بکند.

دکتر بایبوردی با بیان اینکه جدای از سیاستگذاری در امر بهداشت و درمان به مداخله گری هم نیاز است، افزود:  مهمترین پیام هفته سلامت روان، فرهنگ سازی و ارتقای آگاهی و نگرش مردم به  بهداشت روان است.

 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 39
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal