فرمانداری آران و بیدگل
خانه
1397/01/20  نرخ بیکاری در شهرستان آران و بیدگل یک دهم درصد کمتر از نرخ جهانی
نرخ بیکاری در شهرستان آران و بیدگل یک دهم درصد کمتر از نرخ جهانی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان آران و بیدگل بیان کرد: این استان عملکرد 120 درصدی در طرح کارورزی جوانان تحصیل نکرده بیکار (مهارت آموزی در محیط کار حقیقی) را در کشور دارد.

محسن نیرومند افزود: سهمیه استان اصفهان در طرح کارورزی جوانان نزدیک به چهار هزار و 500 نفر بود که با برنامه ریزی های صورت گرفته بیش از پنج هزار نفر در واحدهای صنفی و تولیدی مشغول به کار شدند.

وی خاطرنشان کرد: شهرستان آران و بیدگل در این استان عملکرد خوبی در زمینه کارورزی جوانان غیر دانش آموخته نداشت و از سهمیه 124 نفری تنها 26 نفر مشغول به کار شدند که علت آن شاید آمار پائین جوانان بدون تحصیلات بیکار باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان اضافه کرد: نزدیک به 900 هزار نفر دانش آموخته دانشگاهی در این استان وجود دارد و میانگین آمار بیکاران دانش آموخته 20.8 درصد، کمی بیش از میانگین کشوری (20 درصد) است.

نیرومند ادامه داد: همه تلاش ها در جهت کاهش نرخ بیکاری در استان اصفهان می باشد و اجرای طرح کارورزی می تواند به میزان زیادی مشکل اشتغال در منطقه را برطرف کند.

او همچنین سهمیه استان اصفهان درطرح اشتغال فراگیر را 970 هزار فرصت شغلی عنوان کرد و گفت: 200 هزار میلیارد ریال بودجه کشور، سهم این استان 16 هزار و 500 میلیارد ریال و سهم شهرستان آران و بیدگل 350 میلیارد ریال می باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان عنوان کرد: 13 هزار و 500 میلیارد ریال طرح تاکنون داده شده که طرح های 60 میلیارد ریال به بالا به تهران جهت تأیید نهایی فرستاده شده است.

وی افزود: آران و بیدگل جزء شهرستان های با کمترین نرخ بیکاری در کشور است؛ نرخ بیکاری معقول در جهان نزدیک به 6 درصد می باشد که در این شهرستان یک دهم درصد کمتر از نرخ جهانی است.

 
 

ابوالفضل معینی نژاد ،فرماندار آران و بیدگل نیز در این نشست ، با اشاره به شعار سال و حمایت از کالای ایرانی اظهار داشت: دغدغه همه ما ایجاد بستر مناسب برای تولید و اشتغال و حمایت از کالای ایرانی است.

وی علیرغم محدودیتها و موانع، بستر سرمایه گذاری و تولید و اشتغال را مطلوب ذکر کرد و خواستار حمایت از تولید و کالای داخلی شد.

وی فرآیند تولید را از صدور مجوز، واگذاری زمین ،اخذ پروانه بهره برداری تا نهایتا صادرات برشمرد

معینی نژاد بیان داشت:عدم توجه به اشتغال،علاوه بر بیکاری،بسیاری از آسیبهای اجتماعی را برای جامعه به دنبال دارد.

فرماندار با اشاره به جمعیت 76 هزار نفری کارگر شهرستان آران و بیدگل،خواستار احداث یک مجمتع کارگری رفاهی و ورزشی برای این شهرستان شد و این مهم را جزو انتظارات مردم این منطقه برشمرد.

وی ادامه داد: انتظار داریم تفویض اختیاربیشتری برای تسهیل در فرآیند اشتغال و ارائه تسهیلات به شهرستانها،ادارات و بانکها و اعضای کارگروه اشتغال شهرستان داده شود.

 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 47
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal