فرمانداری آران و بیدگل
خانه
1397/05/10 حریم عمومی شهروندان باید حریم امنی برای عموم مردم باشد.
حریم عمومی شهروندان باید حریم امنی برای عموم مردم باشد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل، علی محمد یوسفیان، معاون فرماندار در جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندان شهرستان با بیان اینکه ارج نهادن به کرامت والای انسانی یکی از مباحث مهمی است که در اسلام توجه جدی به آن شده اظهار داشت:ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندان بدین منظور تشکیل گردیده و در دولت تدبیر و امید با توجه به مطالبات مردم از رئیس جمهور محترم این موضوع قوت گرفت به طوری که منشور حقوق شهروندی تدوین و به وزارتخانه ها ابلاغ گردید.

وی افزود:صیانت از حقوق شهروندی و گسترش فرهنگ عفاف و حجاب مبانی دارد و در این راستا، هم در شورای فرهنگ عمومی تصویب شده و هم در برنامه های شش گانه توسعه فرهنگی اجتماعی و همچنین در سیاستهای کلی نظام به آن اشاره شده و بابد مطالبات همه ادارات شهرستان باشد.

یوسفیان ادامه داد: فرمانداری به عنوان نماینده عالی دولت به دنبال دخالت در فعالیتهای ادارات شهرستان نیست بلکه ناظر بر اجرای درست سیاستهای دولت در شهرستان و تقویت و پیگیری امور شهرستان است.

وی خاطرنشان کرد: حریم عمومی شهروندان به عنوان فضای رفتاری جامعه باید برای عموم مردم حریم امنی باشد و توجه به این جایگاه تعیین کننده سلامت هر جامعه ای است.

معاون فرماندار با بیان اینکه صیانت از حقوق شهروندی در ادارات ناظر بر برنامه هایی است که رضایت مندی مردم را در بر داشته باشد اذعان داشت: این مهم زمانی محقق می شود که در مراجعات مردمی چهار شاخص تسهیل ، تسریع ، تکریم و اعتماد سازی به مردم مورد توجه مسئولان قرار گیرد و از سخت گیریهای بی جا و سرگردان نمودن مردم در سیستم اداری و استفاده از برخی روشهای غیر اخلاقی در پاسخگویی به مردم خودداری نمایند.

وی اضافه نمود: در مورد عفاف و حجاب نیز در دولت تدبیر و امید با حساسیت بیشتری پرداخته شده و این مهم باید بیشتر از گذشته قوت پیدا نماید و صرف انجام کارهای تبلیغی و نصب پوستر و بنر کفایت نمی کند و بستر مناسب برای ترویج و نهادینه کردن این موضوع در ادارات و جامعه فراهم شود.

 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 34
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal