فرمانداری آران و بیدگل
خانه
1397/06/15 بازنشستگان پایه و اساس عواطف انسانی و اجتماعی خانواده و جامعه/تقدیر فرماندار از مدیران خانه امید بازنشستگان شهرستان همزمان با روز خانواده و تکریم بازنشستگان
بازنشستگان پایه و اساس عواطف انسانی و اجتماعی خانواده و جامعه/تقدیر فرماندار از مدیران خانه امید بازنشستگان شهرستان همزمان با روز خانواده و تکریم بازنشستگان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل، ابوالفضل معینی نژاد فرماندار در جلسه ساماندهی شورای سالمندان شهرستان ضمن گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان گفت: برما و برهمه نهادهاست تا زحمات بازنشستگان شریف، پیشکسوتان عرصه های فرهنگ و دانش و ایمان جامعه و آیینه های زلال و بی زنگار و اسوه های نجابت را ارج نهیم و از دریای بیکران تجارب ارزنده آنان درعرصه های مختلف بهره ببریم.

معینی نژاد از سالمندان و بازنشستگان به‌عنوان پایه و اساس عواطف انسانی و اجتماعی خانواده و جامعه یاد کرد و گفت: هر چه این قشر از جامعه تکریم و احترام شوند موجبات تحکیم بنیان خانواده‌ها فراهم و تربیت و پرورش نسل آینده منطبق بر آموزه‌های اسلامی و ایرانی را در پی خواهد داشت.

وی خانواده را به عنوان کوچک‌ترین نهاد اجتماعی، آسیب پذیرترین گروه در برابر آسیب‌های اجتماعی ذکر کرد و افزود: مشکلات و آسیبهای خانواده در صورت عدم پیشگیری و برخورد ناصحیح به درون جامعه رسوخ می‌کند و در این شرایط دشوار دیگر نمی‌توان به راحتی مشکلات و آسیب‌ها را کنترل کرد.

در پایان این نشست ،همزمان با روز خانواده و تکریم بازنشستگان، فرماندار آران و بیدگل از مدیر خانه امید و مدیران کانونهای بازنشستگی شهرستان تقدیر و تجلیل نمود.

شایان ذکر است روز 25 ذیحجه به عنوان روز خانواده و تکریم بازنشستگان در تقویم رسمی کشور درج شده است. علت انتخاب این روز شأن نزول آیه مبارکه «هل اتی» در سوره شریف الانسان که راجع به خانواده و استحکام پایه‌های آن است، عنوان شده است. سوره هل اتی در روز 25 ذیحجه در شأن اهل بیت پیامبر (ص) نازل شد که پس از سه روز روزه و انفاق افطار خود، از طرف خداوند اطعام شدند.

 
 
 
 
 

تعداد بازدید: 59
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal