فرمانداری آران و بیدگل
خانه
1397/07/15 دامپزشکی یکی از نهادهای مهم در تأمین سلامت غذایی مردم است
دامپزشکی یکی از نهادهای مهم در تأمین سلامت غذایی مردم است همزمان با هفته دامپزشکی دکتر اسماعیل بایبوردی، سرپرست فرمانداری آران و بیدگل در دیدار با رئیس شبکه دامپزشکی این شهرستان بر نقش بی بدیل بخش دامپزشکی در پیشگیری از شیوع بیماریهای دامی و انتقال آن به انسان تأکید نمود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل؛ دکتر اسماعیل بایبوردی، سرپرست فرمانداری آران و بیدگل در دیدار با رئیس شبکه دامپزشکی و کارکنان این اداره، ضمن تبریک 14مهرماه روز دامپزشکی گفت: دامپزشکی یکی از نهادهای مهم در تأمین سلامت مردم، نقش بی بدیل در پیشگیری از شیوع بیماریهای دامی و انتقال آن به انسان دارد.

وی سلامت غذایی مردم را با توسعه پایدار مرتبط خواند و افزود: آثار و هزینه های بیماری مشترک دام و انسان در صورت شیوع جبران ناپذیر است.

دکتر بایبوردی با اشاره به برگزاری مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان و نزدیکی اربعین حسینی(ع) وکشتار دام برای تهیه غذاهای نذری در شهرستان آران و بیدگل گفت: شبکه دامپزشکی باید با تشدید نظارت و با هماهنگی اداره تبلیغات اسلامی و دادستانی شهرستان از کشتار غیرقانونی دام در معابر عمومی جلوگیری و مکانی خاص برای این کار درنظر گیرد.

 
 

وی اعتماد عمومی مردم به مسئولان شهرستان آران و بیدگل را مهم ذکر کرد و افزود: مراکز فروش کشتار دام، ملزم به داشتن پروانه بهداشت هستند تا ضمن تأمین سلامت مردم، در اعتمادسازی آحاد جامعه تلاش شود.

سرپرست فرمانداری آران و بیدگل با تأکید بر ساماندهی کشتارگاه دام در منطقه کاشان و آران و بیدگل گفت: اهمیت مأموریت و وظایف دامپزشکی شهرستان آران و بیدگل برای مردم در این خصوص بسیار مهم و حیاتی است.

وی خواستار برخورد قانونی و بدون ملاحظه با متخلفان غیرقانونی کشتار دام در شهرستان آران و بیدگل شد و خاطرنشان کرد: سلامت مردم با هیچ چیز قابل معاوضه نیست و شبکه دامپزشکی شهرستان ضمن توجه به کشتار سالم دام، این موضوع را از طریق بخشداران و دهیاران در روستاها و بخش ها رصد کنند.

 
تعداد بازدید: 73
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal