فرمانداری آران و بیدگل
خانه
1397/07/15 سرپرست فرمانداری آران و بیدگل بر تولید محصولات  کشاورزی دارای برند شهرستان آران و بیدگل تأکید کرد
سرپرست فرمانداری آران و بیدگل بر تولید محصولات کشاورزی دارای برند شهرستان آران و بیدگل تأکید کرد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل؛ دکتر اسماعیل بایبوردی سرپرست فرمانداری آران و بیدگل در دیدار مدیر جهاد کشاورزی و کارکنان این اداره بر تولید محصولات دارای برند شهرستان تأکید کرد و اظهار داشت: با برنامه ریزی و حمایت از محصولات شاخص کشاورزی شهرستان می توان این شهرستان را به قطب تولید زعفران و پسته در کشور تبدیل نمود.

وی وجود 21 هزار هکتار اراضی کشاورزی و 244 حلقه چاه در شهرستان آران و بیدگل را نشان و پیامی برای محدودیت منابع آبی شهرستان ذکر کرد و افزود: نباید از سیستم های نوین آبیاری در تولید محصولات کشاورزی در این شهرستان غافل شویم.

دکتر بایبوردی با تأکید بر تولید محصولات سالم و ارگانیک کشاورزی در شهرستان آران و بیدگل گفت: امنیت مردم بی ارتباط با امنیت غذایی آنان نیست.

وی ادامه داد: اگر در خصوص رفع تصرف اراضی کشاورزی در شهرستان آران و بیدگل اقدامی صورت نگیرد توسعه همه جانبه این شهرستان با خطر مواجه می شود و لازم است مدیریت جهاد کشاورزی با تعامل و همراهی با دستگاه های قضایی و اجرایی در رفع تصرف و ساخت و سازهای غیر مجاز در اراضی کشاورزی برخورد قانونی کند.

وی بر ضرورت تقویت امید و نشاط در کشاورزان اشاره کرد و گفت: با خرید به موقع محصولات کشاورزی نظیر گندم و جو از سوی دولت و با برنامه ریزی مناسب می توان احساس آرامش و اعتماد عمومی کشاورزان را فراهم کرد.

سرپرست فرمانداری شهرستان آران و بیدگل یادآور شد: تغییر الگوی کشت و استفاده از سیستم های نوین آبیاری و نصب کنتورهای هوشمند حجمی برای برداشت آب جزو تکالیف مدیریت جهاد کشاورزی و امور منابع آب شهرستان است.

وی به ظرفیت ها و پتانسیل های دریاچه نمک و آب شور منطقه آران و بیدگل اشاره کرد و افزود: با دانش بنیان کردن پرورش ماهی آرتیما، می توان به جذب سرمایه گذاری، اشتغال و کارآفرینی در بین جوانان این منطقه کمک کرد.

 
 
 
تعداد بازدید: 62
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal