فرمانداری آران و بیدگل
خانه
1396/08/15 کاهش آسیب‌های اجتماعی با مشارکت سازمانهای مردم نهاد
کاهش آسیب‌های اجتماعی با مشارکت سازمانهای مردم نهاد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل ؛«ابوالفضل معینی نژاد» فرماندار در نشست هماهنگی و هم اندیشی سازمانهای مردم نهاد شهرستان که در سالن 4 دی فرمانداری تشکیل شد اظهار داشت: جایگاه سازمانهای مردم‌نهاد در سال‌های اخیر به مراتب بهبود یافته و امروز سازمان‌ها و بخش دولتی نگاه مثبتی به مردم‌نهادها دارند.

وی با تاکید بر ساماندهی سازمانهای مردم‌نهاد شهرستان گفت: واگذاری امور به مردم و حمایت از سمن‌ها و تشکل‌های مردمی از سیاستهای دولت تدبیر و امید است.

معینی نژاد تصریح کرد:نگاه و سیاست دولت ، اجتماعی کردن تمام مسائل جامعه است و در واقع دولت، مشارکت واقعی مردم را نیاز دارد چرا که معتقد است خیلی از مسائل جامعه را به تنهایی نمی تواند اداره کند.
 
 

وی فلسفه وجودی سمنها را فعالیت داوطلبانه توأم با عشق و علاقه این نهادها نام برد و افزود: اعضای سمن ها، بدون هیچ توقع و چشمداشت مالی و با کمترین امکانات و اعتبارات از سر دلسوزی و تعهد درونی و قلبی ، در جهت ایفاء نقش آن انجمن و تلاش در راه رسیدن به اهداف آن فعالیت می کنند و این جای تقدیر دارد.

فرماندار با تاکید بر بهره گیری از تمام ظرفیت شهرستان ،خیّرین و صنعتگران در مقابله با مشکلات اجتماعی منطقه اظهار داشت:وضعیت ناهنجاریهای اجتماعی اعم از اعتیاد،طلاق و بزهکاریها در خور شأن این شهرستان نیست و این مهم نیازمند همفکری اقشار مختلف مردم و کمک تشکلهای مردمی است.

وی خاطرنشان کرد:سازمانهای مردم نهاد ظرفیتی بسیار عالی در جامعه هستند که باید بتوانیم با آموزش و توانمندکردن آنان از این ظرفیت استفاده کنیم ومسئولان باید بتوانند با تعامل بهتر استفاده خوبی از این سازمان ها داشته باشند.

دراین نشست اعضای سازمانهای مردم نهاد به بررسی مسائل و مشکلات آن سازمان و ارائه پیشنهاد برای لایحه قانون تشکلها پرداختند.

شایان ذکر است هم اکنون 62 سازمان مردم نهاد در شهرستان آران و بیدگل فعالیت دارند.

 
 
 
تعداد بازدید: 236
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal