فرمانداری آران و بیدگل
خانه
1396/10/06 تغییرات اجتماعی عامل بروز مسائل حاشیه نشینی در اطراف شهرها
تغییرات اجتماعی عامل بروز مسائل حاشیه نشینی در اطراف شهرها

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل ؛علی محمد یوسفیان،معاون فرماندار در کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی شهرستان اظهار داشت: یکی از مباحث اساسی در مسائل اجتماعی ،تغییرات اجتماعی و تأثیر آن بر سبک زندگی افراد جامعه است.

وی افزود:اینکه چگونه تغییرات اجتماعی منجر به تغییر احوالات فرهنگی،اجتماعی و سیاسی و اقتصادی جامعه می شود بایستی مدام مورد پایش و بررسی جدی قرار گیرد .

وی یادآور شد: بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری،این تغییرات در سبک زندگی باید متناسب با الگوهای رفتاری ایران اسلامی تعریف شود ؛چنانکه ایشان همواره بر لزوم مهندسی و هدایت تغییرات اجتماعی تاکید نموده اند.

یوسفیان بیان داشت: تغییرات اجتماعی باعث بروز مسائل حاشیه نشینی در اطراف شهرها شده است و و برخی افراد به نوعی احساس کنند که دیگر شهرها و روستاها محل سکونت و خانه آنها نیست.
 
 

وی تصریح کرد: این عامل باعث شده تا مردم از روستاها به شهرها مهاجرت و در اثر پایین بودن سطح درآمد خانوار و بالا بودن هزینه سکونت در شهر به اطراف شهر پناه ببرند .

وی ادامه داد:از طرفی عده ای از افراد سودجو و فرصت طلب با تصرف زمینهای اطراف شهر که اکثرا از منابع طبیعی و یا از مستثنیات هستند و قطعه بندی آنها و فروش به افرادی که شاید مسائل قانونی را نمی دانند باعث بوجود آوردن حاشیه نشینی می شود.

معاون فرماندار آران و بیدگل از مسئولان خواست تا با همکاری و همراهی با یکدیگر مشکلات ناشی از موضوع حاشیه نشینی را مرتفع نمایند.

وی با اشاره به اینکه آموزشهای شهروندی مهمترین اصل فراموش شده در زندگی مردم است اظهار داشت: یکی از راههای زندگی بهتر،توجه به آموزشهای شهروندی است که متاسفانه بی اعتمادی در برخی از افراد نسبت به یکدیگر و اطرافیان در عمیق ترین ایده های جامعه در حال رسوخ و مانع دستیابی به سبک زندگی بهتر می شود.

وی تاکید نمود:دوری از آموزشهای کلیشه ای و آموزشهایی که باعث خستگی ذهن و احساس افراد می شود و ایجاد عرصه گفتگو برای شهروندان از ویژگیهای مهم آموزش شهروندی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
 
 
 
تعداد بازدید: 82
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal