فرمانداری آران و بیدگل
خانه
1396/10/07 عمل به مرّ قانون از وظایف اصلی شوراها و هیات تطبیق است
عمل به مرّ قانون از وظایف اصلی شوراها و هیات تطبیق است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل،ابوالفضل معینی نژاد فرماندار، در جلسه مشترک اعضای هیات تطبیق و اعضای شورای اسلامی شهرهای شهرستان با تاکید بر لزوم اجرای قانون توسط شوراها بیان داشت: رسیدگی به مصوبات شوراها و عمل به مرّ قانون از وظایف اصلی شوراها و هیات تطبیق است.

وی با بیان اینکه در بررسی مصوبات شوراها،قانون ملاک عمل است خاطرنشان کرد: مصوبات خلاف شورا موجب تضییع حقوق شهروندی و هم موجبات احتمال ابطال آن را نزد دیوان عدالت اداری فراهم می آورد.

معینی نژاد اظهار داشت: مردم از شوراها انتظار دارند که با داشتن برنامه‌های اجرایی و کارآمد بر پیگیری امور در رفع مشکلات مردم بکوشند.

فرماندار، شوراهای اسلامی را به‌ عنوان یک ‌نهاد اجتماعی نام برد و افزود: آموزش‌های تخصصی و عمومی ازجمله آموزش قوانین و مقررات و آشنایی بیشتر با شرح وظایف و اختیارات قانونی آنان ازجمله نیازهای اولیه آموزشی شوراها به‌حساب می‌آید.
 
 

شایان ذکر است در این نشست «محسن تاج افرز» رئیس دادگستری شهرستان آران و بیدگل، توضیحاتی در خصوص آخرین قوانین و مقررات مربوط به وظایف شوراها و تعدادی از آرای صادره از سوی دیوان عدالت اداری مبنی بر ابطال مصوبات شورای شهرهای کشور را برای حاضرین درجلسه ارائه نمود .

همچنین در پایان این نشست،جواد توحیدی راد به عنوان نماینده جدید شورای اسلامی استان اصفهان در هیأت تطبیق مصوبات شوراهای اسلامی شهرستان معرفی و از زحمات رشید قاسمی تقدیر شد.

 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 82
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal