فرمانداری آران و بیدگل
خانه
1396/10/16 فراگیر شدن آموزش و فرهنگ صحیح ترافیک در سطح جامعه/ سهم چشمگیر تلفات موتور سواران متخلف در سوانح رانندگی
فراگیر شدن آموزش و فرهنگ صحیح ترافیک در سطح جامعه/ سهم چشمگیر تلفات موتور سواران متخلف در سوانح رانندگی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل؛ششمین جلسه کارگروه بهداشت،سلامت و امنیت غذایی شهرستان به ریاست فرماندار آران و بیدگل و با حضور اعضای این کارگروه با دستورکار بررسی حوادث و مصدومین ناشی از تصادفات در این شهرستان در سالن 4 دی فرمانداری تشکیل شد.

ابوالفضل معینی نژاد،فرماندار آران و بیدگل در این نشست آموزش به گروه­های هدف به ویژه آموزش قوانین و مقررات رانندگی را در کاهش سوانح و حوادث مفید خواند و اظهار داشت:طرح بدون برنامه و آموزش به موفقیت نمی رسد.

وی آموزش و آگاه سازی به مردم در خصوص قوانین و مقررات رانندگی را نیازمند برنامه میان مدت و بلند مدت ذکر کرد و افزود:لازمه آگاه سازی مردم،تعامل تمام دستگاههای اجرایی و فراگیر شدن آموزش و فرهنگ صحیح ترافیک در سطح جامعه است.
 
 

معینی نژاد به سهم چشمگیر 39 درصدی تلفات موتور سواران متخلف در سوانح رانندگی در سطح کشور اظهار داشت: همواره شاهد صحنه‌هایی هستیم که در آن‌ها هم‌وطنان موتورسوارمان به دلیل بی‌احتیاطی حوادثی را رقم می‌زنند که منجر به تلفات جانی و یا نقص عضو می‌گردند .

وی اذعان داشت: حوادث ترافیکی ازیکطرف سبب آسیب‌های جسمی و روانی و ازطرف دیگر باعث اتلاف سرمایه و زیان اقتصادی می‌گردد.

مسعود دهقانی،سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان آران و بیدگل نیز در این نشست مرگ و میر ناشی از حوادث حمل و نقل این شهرستان در سال 95 را 15 مورد ذکر و افزود: بیشترین درصد بروز مصدومین بر حسب سن در این شهرستان متعلق به سن 20 الی 29 سال است.

وی بیشترین درصد بروز مصدومیت بر حسب نوع حادثه در این شهرستان را سقوط و تصادف موتور سوار اعلام نمود و ادامه داد: بیشترین درصد بروز مصدومیت بر حسب محل حادثه، کوچه و خیابان بوده است.
 
 
تعداد بازدید: 92
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal