فرمانداری آران و بیدگل
خانه
1396/10/16 افزایش زمینه فرهنگی استفاده از کالاهای داخلی/ جلوگیری از قاچاق کالا موجب تحقق اقتصاد مقاومتی
افزایش زمینه فرهنگی استفاده از کالاهای داخلی/ جلوگیری از قاچاق کالا موجب تحقق اقتصاد مقاومتی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل؛ابوالفضل معینی نژاد ،فرماندار در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان ، قاچاق کالا را یکی از چالش های اقتصادی و اجتماعی نام برد و اظهار داشت: قاچاق کالا زیان های فراوانی از نظر اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و امنیتی به کشور وارد کرده است به گونه ای که مقام معظم رهبری بارها بر لزوم مبارزه بی امان با قاچاق کالا تاکید کرده اند.

وی حمایت از تولید ملی، جلوگیری از انحرافات، حمایت از سرمایه‌گذاران و در نهایت رونق اقتصادی را از جمله اهداف مبارزه با پدیده قاچاق کالا و ارز ذکر کرد و افزود: قاچاق کالا و ارز، سبب سلب امنیت، اختلال در مسائل اجتماعی و فرهنگی و آرامش جامعه می‌شود چرا که هر کالای قاچاق یک فرصت شغلی را از بین می‌برد.
 
 

معینی نژاد عنوان کرد: باید با تقویت پایه های تولید داخلی از ورود کالای قاچاق جلوگیری شود تا ضمن ایجاد اشتغالزایی و کمک به اقتصاد ملی موجب تحقق اقتصاد مقاومتی شود.

فرماندار بیان داشت: بمنظور ایجاد و حفظ پایه های اقتصاد مقاومتی باید با فرهنگ سازی استفاده از کالاهای داخلی و تکیه بر تولیدات داخلی، زمینه فرهنگی استفاده از کالاهای داخلی را افزایش داد.

شایان ذکر است شهرستان آران و بیدگل در ارزیابی 6 ماهه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در طبقه بندی گروه سوم استان، رتبه نخسب را کسب نمود که در پایان این نشست دستگاههای ذیربط توسط فرماندار آران و بیدگل تقدیر شدند.

 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 173
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal