فرمانداری آران و بیدگل
خانه
1396/12/20 امروزه رویکرد دشمنان جمهوری اسلامی،هوشمند سازی فناوریهاست
امروزه رویکرد دشمنان جمهوری اسلامی،هوشمند سازی فناوریهاست

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل ،علی محمد یوسفیان معاون فرماندار در جلسه پدافند غیرعامل شهرستان اظهار داشت: جایگاه مادی و معنوی جمهوری اسلامی در معادلات منطقه ای و بین المللی باعث شده تا همواره تهدیدهایی به شکل سخت و نرم از سوی قدرتهای استکباری نسبت به ایران اعمال شود و لذا همواره توجه به موضوعات پدافند غیر عامل باید در اولویت کاری همه مسئولان قرار گیرد.

وی افزود:متاسفانه کم توجهی برخی از نهادها و سازمانها در سطح کشور باعث شده شرایط دشواری در زمان بروز بحرانهای امنیتی و تهدیدهای سخت و حتی نرم بر کشور تحمیل شود.

یوسفیان بیان داشت: امروز راهبرد استکبار جهانی به رهبری آمریکا و اسرائیل ، اتخاذ سیاستهای جنگ طلبانه ،ایجاد تنش در منطقه غرب آسیا ،دامن زدن به اختلافات عقیدتی میان شیعه و سنی در کشورهای مسلمان منطقه و تحمیل تحریمها و فشارهای اقتصادی و سیاسی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی است و این به خاطر جلوگیری از نفوذ و گسترش الگوی انقلاب اسلامی در منطقه است .

وی با بیان اینکه امروز دیگر مفهوم قدرت تغییر پیدا کرده خاطرنشان کرد: تهدیدها نیز از نظر کیفی و کمی دچار تغییراتی شده اند.

وی ادامه داد: رشد فناوریها در حوزه IT و ICT و حوزه های ماهواره ، شبکه های اجتماعی و عملیات رسانه ای باعث شده که تهدیدات و نظریات سلطه جویانه ،عرصه های متفاوتی به خود گیرد.

وی تصریح کرد:تهدیدات از حوزه های صرفا نظامی به حوزه های سیاسی،اجتماعی،فرهنگی،اقتصادی و فناوری گسترش و توسعه یافته است.

معاون فرماندار ادامه داد: امروزه رویکرد دشمنان جمهوری اسلامی،هوشمند سازی فناوریهاست و آن هم به نفع آنها و در جهت منافع خودشان است.

وی پدافند غیرعامل را یکی از بهترین و ارزانترین روشهای مبارزه و مقابله با تهدیدات با هر روش و ماهیتی ذکر کرد و افزود: اتخاذ راهبردهای جامع و منطقی برای مقابله با سیاستهای خصمانه دشمنان نظام،حفظ و ارتقای امنیت ملی،تداوم چرخه خدمت رسانی در بخشهای مختلف ،مصون سازی زیرساختهای حیاتی و حساس کشور امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.

معاون فرماندار تاکید کرد: امروز پدافند غیرعامل نه تنها در حوزه ادارات خدماتی بلکه در حوزه فرهنگی و اجتماعی نیز باید مورد توجه قرار گیرد و نقش پژوهشهای علوم انسانی در حوزه پدافند غیرعامل مشخص شود.

 
 
 
تعداد بازدید: 28
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal