فرمانداری آران و بیدگل
خانه
1397/02/23 تلاش‌ در رفع مشکل حاشیه نشینی آران و بیدگل/ برای ساماندهی مرنجاب پیگیری‌ و نامه‌نگاری‌های جدی با استان داریم
تلاش‌ در رفع مشکل حاشیه نشینی آران و بیدگل/ برای ساماندهی مرنجاب پیگیری‌ و نامه‌نگاری‌های جدی با استان داریم

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل، ابوالفضل معینی نژاد فرماندار ،در مورد کویر مرنجاب و مشکلات این منطقه اظهار کرد: کویر مرکزی ایران از جمله مرنجاب در شمال استان اصفهان با برخورداری از جاذبه های بی مانند طبیعی و تاریخی مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی است و در صورت توجه و برنامه ریزی می تواند به قطب گردشگری منطقه تبدیل شود.

فرماندار آران و بیدگل افزود: کاروانسرای مرنجاب که در گذشته میزبان مسافران دیار خراسان، اصفهان و ری در مسیر راه ابریشم بوده است، با برکه‌ای برخوردار از دو چشمه آب شور و آب شیرین و همچنین منطقه بیابانی ریگ از دیگر جاذبه های بی مانند این منطقه کویری است.

وی با ابراز امیدواری از همکاری مدیران استانی برای احیای این منطقه گردشگری تصریح کرد: در این حوزه پیگیری‌ و نامه نگاری‌های جدی با استان داریم که امیدواریم مسئولان کشوری و استانی بیشتر به این منطقه لطف کنند.

معینی نژاد در مورد مسائل حاشیه نشینی شهر آران و بیدگل اذعان کرد: یحیی آباد مزارع کشاورزی و باغات بوده که اخیرا بعضی اراضی تغییر کاربری داده و مسکونی و کارگاهی شده که در حال حاضر حدود 2000 نفر در این منطقه اسکان و اشتغال دارند و ما پیگیر هستیم برای این منطقه کد آبادی گرفته تا از امکانات رفاهی بیشتری برخوردار شود.

فرماندار آران و بیدگل اعلام کرد: مسلم آباد علی رغم این که سابقه کشاورزی دارد یک منطقه ملی است و زیر نظر سازمان جنگل‌ها اداره می شود که با توجه به پیگیری ما در این قسمت چون حوزه ملی حساب می شود خیلی موفق نبودیم.

وی از اعتبار هفت و نیم میلیاردی برای تکمیل طرح کنارگذر آران و بیدگل خبر داد و افزود: برای دو پل در ابتدا و انتهای کنار گذر هنوز اعتباری وجود ندارد که در این خصوص پیگیر هستیم.

تعداد بازدید: 25
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal