فرمانداری آران و بیدگل
خانه
1397/02/24 آران و بیدگل الگویی کامل از فعالیت های بیابان زدایی است
آران و بیدگل الگویی کامل از فعالیت های بیابان زدایی است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل، وحید جعفریان مدیر کل دفتر ترویج و مشارکت مردمی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشوردر حاشیه سفر به شهرستان آران و بیدگل با فرماندار دیدار نمود و اظهار داشت: آران و بیدگل از اولین عرصه هایی است که از سال 1349 تحت عملیات و فعالیت های تثبیت شن و مهار بیابان در کشور قرار گرفت.

وی ابراز داشت: اجرای موفق این فعالیت ها در آران و بیدگل نشان دهنده این است که ما بتوانیم از این ظرفیت به عنوان مرکزی برای آموزش فعالیت های آموزشی، ترویج و مشارکتی بهره بگیریم.

مدیر کل دفتر آموزش، ترویج و مشارکت های مردمی سازمان جنگل ها و مراتع تاکید کرد: با توجه به تصمیمات مسئولان کشور فعالیت های آموزشی در ارتباط با مدیریت مناطق بیابانی و اقداماتی که منجر به بهبود معیشت مردم می شود در سالجاری در آران و بیدگل متمرکز می شود.

وی با اشاره به فعالیت 130 هزار همیار طبیعت در کشور گفت: امسال یک هزار و 600 نفر روز دوره آموزشی برای این گروه در نظر گرفته شده و قرار است برخی از مراحل آموزش در حوزه میدانی و دیدن عرصه ها در شهرستان آران و بیدگل به عنوان طرح موفق بیابان زدایی کشور انجام گیرد.

جعفریان تصریح کرد: آگاهی و آموزش این 130 هزار همیار طبیعت موجب آگاهی عمومی مردم در راستای حفظ عرصه های ارزشمند منابع طبیعی و توجه به زحمات نیروهای خدوم منابع طبیعی در ایجاد این عرصه می شود.

فرماندار آران و بیدگل نیز با بیان این که این شهرستان ویترین عملکرد سازمان جنگل‌ ها، مراتع و آبخیزداری کشور در موضوع طرح‌های بیابان ‌زدایی است اظهار داشت: این شهرستان با اقدام های صورت گرفته در زمینه بیابانزدایی بسیار موفق عمل کرده است.
ابوالفضل معینی نژاد، بازدید نمایندگان و وزرای محیط زیست و بیابان 50 کشور اروپایی و آسیایی و آفریقایی از آخرین دستاوردهای آران و بیدگل در مقابله با پدیده ریزگردها در سال گذشته را مطلوب ارزیابی کرد و افزود:شهرستان آران و بیدگل 610 هزار هکتار وسعت دارد که اکثر آن هم بیابانی است و علیرغم کویری بودن، خشکسالی و کاهش بارندگی در زمینه‌ بیابان ‌زدایی و تثبیت شن ‌های روان در کشور بسیار موفق عمل کرده است.

 
تعداد بازدید: 26
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal