فرمانداری آران و بیدگل
خانه
1397/04/17 لزوم تقویت رویکردهای اجتماع‌محور و محله‌محور/ استفاده از همه ظرفیتها برای مبارزه با آسیب های اجتماعی
لزوم تقویت رویکردهای اجتماع‌محور و محله‌محور/ استفاده از همه ظرفیتها برای مبارزه با آسیب های اجتماعی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل، علی محمد یوسفیان، معاون فرماندار در جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی وفرهنگی شهرستان اظهار داشت: رویکردهای اجتماع‌محور و محله‌محور که مورد تاکید مسئولین نظام بخصوص مقام معظم رهبری وریاست محترم جمهور است باید تقویت شود.

وی تاکید نمود: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری باید از همه ظرفیتها چه دولتی وچه مردمی برای مبارزه با آسیب های اجتماعی استفاده کرد.

وی با بیان اینکه زندگی در جامعه امروزی در حال صنعتی شدن ودر دوران گذر از سنت به مدرنیته است گفت: بسیاری از خانواده ها بین سنت ومدرنیته بنا به دلایلی سردرگم هستند و در این میان به سمت یک بی نظمی پیش می روند .

یوسفیان، رفتارهای پرخطر را از جمله رفتارهایی دانست که اثرات نامطلوبی بر رشد همه جانبه و سلامتی افراد دارد و می‌تواند مانع موفقیتها و رشد گردد.

وی گرایش به رفتارهای پرخطر را محصول تعامل عوامل شناختی، هیجانی، اجتماعی و خانوادگی برشمرد.

وی ایجاد رفتارهای پرخطر در افراد را معلول عوامل مختلفی از جمله عدم توجه به کرامت انسانها، نابسامانی اقتصادی، عدم کسب آموزشهای لازم توسط خانواده ها در زمینه مهارتهای زندگی وسبک زندگی ایرانی اسلامی ذکر کرد.

معاون فرماندار ادامه داد: پرهیز از جانبداری سیاسی در مسائل اجتماعی ، بسترسازی برای مشارکت بیشتر مردم و سازمان‌های غیردولتی، افزایش نشاط اجتماعی وجلوگیری از فرسودگی اجتماعی با بهره گیری از ظرفیت‌های دینی در شهرستان می تواند در پیشگیری وکاهش آسیبهای اجتماعی کارساز باشد.

 
 
 
 
 
 
26
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal