فرمانداری آران و بیدگل
خانه
1397/04/19 اقتصاد مقاومتی لازم و ملزوم پدافند غیر عامل/پدافند غیرعامل الگویی برای همه زمان‌ها
اقتصاد مقاومتی لازم و ملزوم پدافند غیر عامل/پدافند غیرعامل الگویی برای همه زمان‌ها

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل؛ علی محمد یوسفیان معاون فرماندار در جلسه پدافند غیر عامل شهرستان تهدید را به عنوان یک منشأ بیرونی و به دو دسته تهدیدات طبیعی و غیر طبیعی ذکر کرد و اظهار داشت: حدود 49 تهدید طبیعی شناخته شده در دنیا وجود دارد که در استان 32 تهدید ودر شهرستان 22 تهدید طبیعی است.

وی متولی سلامت کشور را وزارت بهداشت عنوان نمود و افزود: تهدید های مختلفی از جمله تهدیدهای حوزه سلامت روحی و روانی، تهدیدات امنیت غذایی، بهداشت آب و تأمین آب سالم، تهدیدها و فرصت های رسانه ها و شبکه های اجتماعی در سلامت جامعه وجود دارد.

یوسفیان بیان داشت: با توجه به رسالت اصلی دانشگاه های علوم پزشکی در این زمینه، برنامه ریزی جهت تأمین فضاهای فیزیکی استاندارد، تأمین تجهیزات مورد نیاز برای شرایط عادی و خاص و آموزش نیروهای تحت امر و نیز آموزش جامعه از اولویت های اصلی می باشد.

وی ضمن اشاره به تحریم ها و رویکرد ظالمانه دولت های متخاصم و بالاخص آمریکا علیه ایران اسلامی بیان کرد:در حال حاضر بنا به فرمایش مقام معظم رهبری، درگیر یک جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم و باید با دنبال نمودن مجموعه ای از اقدامات اقتصادی به یک پایداری در حوزه اقتصادی برسیم و با تداوم کارکرد های اساسی بتوانیم نیازهای مردم را تأمین کنیم.

 
 

وی تهدید های اقتصادی را سه دسته خواند و افزود: نوع اول ابزار نظامی علیه زیر ساخت های اقتصادی کشور ؛ نوع دوم، جنگ برای به دست آوردن منابع اقتصادی کشور و نوع سوم، جنگ با ابزار های اقتصادی مانند تحریم نهاد های بین المللی علیه منافع اقتصادی است .

معاون فرماندار ادامه داد: در حال حاضر کشور با توجه به خروج آمریکا از برجام، اجرای برنامه ها و سیاستهای اقتصاد مقاومتی بهترین راه برای مقابله است.

وی با اشاره به مولفه های اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: مفهوم اقتصاد مقاومتی لازم و ملزوم مفهوم پدافند غیر عامل است و به نوعی این دو مفهوم مکمل یکدیگرند. لذا اگر اقتصاد مقاومتی الگویی برای تمام دورانهای جنگ و صلح است ؛ پدافند غیرعامل نیز الگویی برای همه زمان‌هاست.

 
49
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal