فرمانداری آران و بیدگل
خانه
1397/04/21 خانواده مهم ترین و اساسی ترین نهاد اجتماعی برای ترویج عفاف و حجاب
خانواده مهم ترین و اساسی ترین نهاد اجتماعی برای ترویج عفاف و حجاب

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل،ابوالفضل معینی نژاد فرماندار با گرامیداشت هفته عفاف و حجاب اظهار داشت: حجاب علاوه بر آثار شخصی و شخصیتی ، دارای آثار اجتماعی است و جامعه ای که در آن افراد با حفظ حدود و حقوق دیگران ظاهر می شوند محیط آرام و امنی را برای جوانان فراهم می سازند و به سوی سعادت و سلامت روانی پیش می روند.

وی با اشاره به اینکه بحث عفاف و حجاب تنها مختص به بانوان نیست، اظهارکرد: جوانان جامعه اسلامی باید در راستای صیانت از فرهنگ عفاف و حجاب به عنوان امری مقدس و ارزشی توجه و اهتمام ویژه ای داشته باشند.

معینی نژاد با اشاره به اینکه خانواده مهم ترین و اساسی ترین نهاد اجتماعی برای ترویج حجاب و عفاف محسوب می شود، گفت: خانواده نقش اساسی در انتقال ارزش های دینی به افراد دارد.

وی افزود: آنچه می تواند جامعه را نسبت به آسیب های اجتماعی مصون کند، ترویج فرهنگ زندگی عفیفانه و تبیین ابعاد مختلف آن درجامعه است که این کار باید توسط همه نهادهای فرهنگی صورت گیرد.

وی با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه مسئله عفاف و حجاب را یک موضوع جدی و در ردیف واجبات الهی دانست و افزود: رعایت حجاب نه تنها برای فرد ارزش می آفریند ، بلکه می تواند خانواده و اجتماع را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

فرماندار بیان داشت: باتوجه به سرمایه گذاری غرب و نظام سلطه برای رخنه و نفوذ فرهنگی و تحمیل ضد ارزش ها به جای ارزش های اسلامی و ایرانی، احساس مسئولیت در زمینه ترویج فرهنگ و ارزش های اسلامی از جمله عفاف و حجاب بیش از پیش ضروری است.

وی اظهار کرد:شناخت ومعرفت فاطمی نشان می دهد که درسیره  و روش آن حضرت حفظ ححاب وعفاف اصلی  مهم است که هرگز مانع فعالیت های اجتماعی  نمی شود.

شایان ذکر است بیست و یکم تیرماه سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب به عنوان روز عفاف و حجاب نامگذاری شده است. روزی که دژخیمان رضاخان مردم معترض به کشف حجاب را درمسجد گوهرشاد به خاک و خون کشید.

30
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal