فرمانداری آران و بیدگل
خانه
1397/07/16 فارغ التحصیلان دانشگاهی در روستاها با تأسیس شرکتهای دانش بنیان به توسعه روستایی کمک کنند
فارغ التحصیلان دانشگاهی در روستاها با تأسیس شرکتهای دانش بنیان به توسعه روستایی کمک کنند سرپرست فرمانداری آران و بیدگل، هدایت فارغ التحصیلان دانشگاهی در روستاها به تأسیس شرکتهای دانش بنیان را مهم ارزیابی کرد و آن را راهی برای اشتغال و کارآفرینی جوانان روستایی ذکر کرد.

سرپرست فرمانداری آران و بیدگل، هدایت فارغ التحصیلان دانشگاهی در روستاها به تأسیس شرکتهای دانش بنیان را مهم ارزیابی کرد و آن را راهی برای اشتغال و کارآفرینی جوانان روستایی ذکر کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل؛ دکتر اسماعیل بایبوردی، سرپرست فرمانداری آران و بیدگل در دیدار با دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاها و بخشهای مرکزی و کویرات شهرستان با تبریک 15 مهر ماه؛ روز ملی روستا و عشایر گفت: روستاییان ریشه‌های اصلی زندگی اجتماعی و همواره به عنوان جامعه تولیدگر، مسئولیت سنگینی در تولید محصولات کشاورزی و صنایع دستی دارند.

وی دستیابی به توسعه پایدار در شهرستان را نیازمند رسیدگی به امورات روستاها ذکر کرد و افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی و با فرمان حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر تشکیل جهاد سازندگی، عدالت اجتماعی، فقرزدایی و رفع تبعیض در روستاها محقق شده است.

دکتر بایبوردی مسائل و مشکلات روستاییان را قابل بررسی، پیگیری و برنامه ریزی از سوی دهیاران و شوراهای اسلامی روستا عنوان کرد و افزود: فقرزدایی و تلاش مسئولان در اسکان روستاییان در منطقه از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

وی قامت مردم شریف شهرستان آران و بیدگل را در برابر مسئولان این شهرستان والاتر خواند و گفت: مسئولان شهرستان، خدمتگزاران مردم عزیز و روستاییان زحمتکش هستند .

 

وی از دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاها خواست در صورت عدم دستیابی به نتایج مطلوب در برنامه های روستا، با مهرورزی، بی مهری ها را خنثی کرده و با همدلی و تعامل و وحدت یکپارچه در خدمت رسانی به روستائیان تلاش کنند.

دکتر بایبوردی با اشاره به محدودیت منابع آبی شهرستان خواستار فرهنگ سازی تغییر الگوی کشت کشاورزان روستایی شد و خاطرنشان کرد: کشت محصولات کم آب بَر نظیرگیاهان دارویی،زعفران و پسته می تواند برندی در محصولات کشاورزی شهرستان آران و بیدگل باشد.

سرپرست فرمانداری آران و بیدگل ادامه داد: دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاها باید آموزشهای کافی در حوزه های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و کارآفرینی را فراگیرند و مجهز به دانش روز و ابزارهای جدید علمی باشند.

وی یادآور شد: هدایت فارغ التحصیلان دانشگاهی در روستاها به تأسیس شرکتهای دانش بنیان و واحدهای رشد، راهی برای اشتغال و کارآفرینی جوانان روستایی در شهرستان آران و بیدگل است.

دکتر بایبوردی تأکید کرد: با نظارت برساخت مراکز ساختمانی در روستاها با مصالح استاندارد و جلوگیری از تصرف اراضی ملی و حفظ کاربری اراضی کشاورزی می توان در ماندگاری روستاییان در روستاها گام برداشت.

وی رعایت مرّ قانون برای دهیاران، بخشداران و اعضای شورای اسلامی روستاهای شهرستان را الزامی دانست و اظهار امیدواری کرد تا با مشارکت مسئولان و روستانشینان عزیز، شاهد ارتقای شاخص های توسعه پایدار و پیشرفت و آبادانی هر چه بیشتر روستاهای شهرستان باشیم.

گفتنی است این دیدار که همزمان با 15 مهر؛ روز ملی روستا و عشایر در محل سالن 4 دی فرمانداری آران و بیدگل تشکیل شد، دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاها و بخشهای مرکزی و کویرات شهرستان به بیان ظرفیت ها و تبیین محدودیت ها، مشکلات و درخواستهای خود در روستاها و بخشهای مربوطه پرداختند .

 
 
 
 
73
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal