فرمانداری آران و بیدگل
خانه
1397/08/15 فرماندار شهرستان آران و بیدگل: برای پیشرفت روزافزون شهرستان باید از مسیر آموزش و پرورش عبور کنیم
فرماندار شهرستان آران و بیدگل: برای پیشرفت روزافزون شهرستان باید از مسیر آموزش و پرورش عبور کنیم فرماندار شهرستان آران و بیدگل گفت: برای پیشرفت روزافزون شهرستان باید از مسیر آموزش و پرورش عبور کنیم؛ چرا که خمیرمایه انسانهای متعهد و توانمند شهرستان آران و بیدگل در دست معلمان است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل؛ دکتر اسماعیل بایبوردی، فرماندار شهرستان آران و بیدگل در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان، این شورا را یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین مرجع برای تصمیم گیری ها در توسعه و پیشرفت آموزش و پرورش شهرستان آران و بیدگل نام برد.

وی افزود: شورای آموزش و پرورش شهرستان آران و بیدگل نقش به سزایی در تعلیم و تربیت این شهرستان دارد و می طلبد در این شورا تصمیمات مهم و کلیدی رقم بخورد.

دکتر بایبوردی ادامه داد: ترویج تعلیم و تربیت پایدار و دانش بنیان دانش آموزان و شکوفا کردن معلمان پژوهش آور و نوآور از جمله ماموریت های شورای آموزش و پرورش شهرستان آران و بیدگل است.

وی از دیگر وظایف این شورا را سوق دادن دانش آموزان به مطالعه کتاب های علمی آزاد و غیر درسی، عادت دادن دانش آموزان به مطالعه، تحقیق، پژوهش و نوآوری و پرسش گر بارآوردن دانش آموزان ذکر کرد.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل اظهار داشت: استاندارد سازی مدارس و فضاهای آموزشی، رسیدگی به بهداشت و معیشت دانش آموزان کم بضاعت در شهرستان آران و بیدگل در دستور کار این شورا باید باشد.

وی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم آینده درخشانی برای شهرستان آران و بیدگل ترسیم کنیم باید دانش آموزان را به عنوان نسل امروز و فردا دریابیم و برایشان برنامه ریزی هوشمند و دانش بنیان داشته باشیم.

 
 

دکتر بایبوردی با تاکید بر اهمیت جایگاه آموزش و پرورش در شهرستان آران و بیدگل اذعان داشت: برای پیشرفت روزافزون شهرستان باید از مسیر آموزش و پرورش عبور کنیم؛ چرا که خمیرمایه انسانهای متعهد و توانمند شهرستان آران و بیدگل در دست معلمان است.

وی تصریح کرد: آموزش و پرورش به عنوان یک نهاد دولتی زمانی موفق تر عمل می کند که مشارکت های مردمی و همراهی اولیا و مربیان را توأمان به همراه داشته باشد.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان آران و بیدگل نظرات و تجربیات پیشکسوتان و بازنشستگان آموزش و پرورش را در تعالی آموزش و پرورش این شهرستان مهم خواند و افزود: با تعامل مثبت و سازنده مسئولان و اولیای دانش آموزان و جذب خیرین شهرستان بایستی برای رفع کمبودهای این نهاد گام های موثری برداریم.

وی با بیان اینکه آموزش خلاق، نیاز به محیط های خلاق دارد؛ ادامه داد: برای پیشرو بودن در آموزش و پرورش نباید به صرف تجهیزات کمک آموزشی دانش آموزان اکتفا کرد بلکه باید دانش آموزان را در محیط های آموزشی پرورش داد تا قدرت شناخت نیازهای جامعه، مشکل و حل آن را داشته باشند.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل بر راه اندازی کتابخانه های سیار توسط شهرداری و اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان در راستای دسترسی آسان به کتاب و افزایش سطح مطالعات و معلومات تاکید کرد.

وی خواستار تدوین سندی با عنوان سند حقوق دانش آموزی در راستای حقوق شهروندی و حق و حقوق معلم و دانش آموزان این شهرستان شد و بیان داشت: معلم و دانش آموزی که به حق و حقوق خود آشنا باشد می تواند به خودشکوفایی برسد و در پیشرفت روزافزون شهرستان آران و بیدگل و کشور نقش آفرینی کند.

 
 
 
 
 
 
 
 
99
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal