فرمانداری آران و بیدگل
خانه
1397/12/21 فرماندار شهرستان آران و بیدگل؛ از مدیران اجرایی، هیئت امناء و خادمین بقاع متبرکه به عنوان سرمایه های تاثیرگذار معنوی نام برد
فرماندار شهرستان آران و بیدگل؛ از مدیران اجرایی، هیئت امناء و خادمین بقاع متبرکه به عنوان سرمایه های تاثیرگذار معنوی نام برد فرماندار شهرستان آران و بیدگل نقش کارشناسان فرهنگی، مدیران اجرایی، هیئت امناء و خادمین بقاع متبرکه را در تقویت فرهنگ ایرانی اسلامی مهم برشمرد و از آنها به عنوان سرمایه های تاثیرگذار معنوی یاد کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل؛ دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در دوره آموزشی توجیهی طرح آرامش بهاری، ویژه کارشناسان فرهنگی، مدیران اجرایی هیئت امناء و خادمین بقاع متبرکه استان اصفهان که با حضور مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان و جمعی از مسئولان در شبستان امام هادی(ع) آستان مقدس حضرت باب المراد امامزاده قاسم بن علی النقی(ع) آران و بیدگل برگزار شد گفت: 718 بقاع متبرکه در استان اصفهان و 42 بقاع متبرکه در شهرستان آران و بیدگل در تقویت باورهای اعتقادی و دینی ایرانیان نقش آفرینی می کنند.

وی نقش آستان مقدس امامزاده ها و بقاع متبرکه در مدیریت کاهش آسیب های اجتماعی و فرهنگی و ایجاد  اجتماعی در بین خانواده ها را مهم ارزیابی کرد.

وی به نقشِ وحدت بخشی امامزادگان و بقاع متبرکه در بین مردم استان اصفهان و شهرستان آران و بیدگل اشاره کرد و گفت: بقاع متبرکه می تواند در ایجاد همدلی و انسجام هرچه بیشتر مردم نقش آفرینی کنند.

دکتر بایبوردی بقاع متبرکه را در تقویت گردشگری با اخلاق و اخلاق گردشگری بی بدیل ارزیابی کرد و گفت: بقاع متبرکه در توسعه فرهنگ گردشگری سالم و پاک یعنی گردشگری مبتنی بر تعالیم دینی و اخلاق اسلامی نقش آفرین است.

 
 

وی به ظرفیت گردشگری مذهبی و زیارتی در شهرستان آران و بیدگل اشاره کرد و گفت: یکی از قطب های گردشگری شهرستان آران و بیدگل، گردشگری زیارتی و مذهبی آستان های مقدس امامزادگان این شهرستان و وجود 42 بقعه متبرکه است که می توانیم از طریق مبادی ذیربط نسبت به راه اندازی دیپلماسی گردشگری زیارتی و مذهبی به تعداد زائران این شهرستان اضافه کنیم.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل نقش کارشناسان فرهنگی، مدیران اجرایی، هیئت امناء و خادمین بقاع متبرکه را در تقویت فرهنگ ایرانی اسلامی مهم برشمرد و از آنها به عنوان سرمایه های تاثیرگذار معنوی یاد کرد.

وی نقش مدیران اجرایی، هیئت امناء و خادمین بقاع متبرکه در ترویج معارف اسلامی و دینی و تقویت علاقمندی زائران به زیارتگاه امامزادگان را ستودنی دانست و از آنان خواست تا با زیبا سازی و ایجاد نشاط اجتماعی در زیارتگاه ها و بقاع متبرکه، زیارت پایدار را برای زائران فراهم کنند.

دکتر بایبوردی در ادامه به ثبت 4.5 میلیون نفر زائر بقاع متبرکه در طرح آرامش بهاری استان اصفهان در سال 1397  اشاره کرد و گفت: پیش بینی می شود در طرح آرامش بهاری سال 1398 تعداد 150 هزار نفر زائر از بقاع متبرکه شهرستان آران و بیدگل زیارت کنند.

 
 
 
 
 
 
54
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal