فرمانداری آران و بیدگل
خانه
1398/01/06 فرماندار شهرستان آران و بیدگل: در راستای رونق تولید، کمیته شناسایی راه های رونق تولید و کسب و کار در این شهرستان تشکیل می شود
فرماندار شهرستان آران و بیدگل: در راستای رونق تولید، کمیته شناسایی راه های رونق تولید و کسب و کار در این شهرستان تشکیل می شود فرماندار شهرستان آران و بیدگل در دیدار و نشست با اعضای شرکت یکتا توسعه این شهرستان با اشاره به نامگذاری سال 1398 به نام «رونق تولید» بر ضرورت تشکیل کمیته شناسایی راههای رونق تولید و کسب و کار در شهرستان آران و بیدگل تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل، دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در دیدار و نشست با اعضای شرکت یکتا توسعه این شهرستان با اشاره به نامگذاری سال 1398 به نام «رونق تولید» بر ضرورت تشکیل کمیته شناسایی راههای رونق تولید و کسب و کار در شهرستان آران و بیدگل تاکید کرد.

وی بر ضرورت تقویت گردشگری پاک و سالم مبتنی بر تعالیم اسلامی و اخلاقی تاکید و اقتصاد گردشگری را مقوله مهمی در توسعه شهرستان آران و بیدگل نام برد و افزود: در راستای جذب سرمایه گذاری در شهرستان، برگزاری همایش فرصت های کارآفرینی  و سرمایه گذاری در شهرستان آران و بیدگل ضرورت دارد و نشست هم اندیشی فرصت های کارآفرینی و اشتغال می تواند توسعه و معیشت پایدار این شهرستان را رقم بزند.

دکتر بایبوردی به 80 پرونده سرمایه گذاری شهرستان آران و بیدگل در سال 1397 اشاره کرد و خواستار تهیه و تدوین بانک اطلاعات ظرفیت های علمی و اجرایی منابع انسانی مردم آران و بیدگل که در سایر شهرستان ها و استان های کشور فعالیت دارند، شد.

وی با تاکید بر ضرورت تشکیل اتاق فکر و هیئت های اندیشه ورز توسعه شهرستان آران و بیدگل گفت: می توان در این اتاق های فکر و هیئت های اندیشه ورز در حوزه های مختلف گردشگری مذهبی و طبیعت، صنعت فرش ماشینی و دستبافت، صنایع نوین و پیشرفته و مواردی از این قبیل گام های اساسی در توسعه و پیشرفت هرچه بیشتر این شهرستان برداشت.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل راه اندازی و احداث کریدور پیاده راهی فرش از میدان همت میدان شهیدان اربابی- میدان محمد رسول الله(ص) به سمت شهرک صنعتی انصار نوش آباد را مورد تاکید قرار داد و گفت: با راه اندازی این کریدور پیاده راهی می توان بین مردم و گردشگران از یکسو و صنعت فرش ماشینی از سوی دیگر آشتی برقرار کرد و به فضای تفریحی و تفرجگاهی شهر آران و بیدگل و اشتغال زایی و درآمدزایی کمک کرد.

 
 

وی با تاکید بر ضرورت راه اندازی صنایع نوین و پیشرفته در شهرستان آران و بیدگل اظهار داشت: تک محصولی بودن صنعت فرش ماشینی برای شهرستان فرصت محسوب نمی شود و نیاز به برنامه ریزی جهت استقرار و توسعه دیگر صنایع شهرستان با محوریت صنایع دانش بنیان، های تک و پیشرفته و نیز امکان سنجی استقرار صنایع پایین دستی فولاد برای توسعه و پیشرفت این منطقه احساس می شود.

دکتر بایبوردی مهندسی معکوس برخی قطعات و ماشین آلات فرش ماشینی را طرحی نوین برای رفع نیاز صاحبان صنایع شهرستان آران و بیدگل به این قبیل از قطعات و ماشین آلات در آینده  نام برد و افزود: ایجاد صندوق قرض الحسنه برای سپرده گذاری صنعتگران شهرستان و اخذ تسهیلات در زمان های ضروری می تواند در رفع برخی از مشکلات صاحبان صنعت، یاری رسان باشد.

وی راه اندازی واحدهای تحقیق و توسعه موسوم بهR&D در صنعت فرش ماشینی شهرستان آران و بیدگل را ضروری دانست و گفت: راه اندازی واحدهای تحقیق و توسعه (R&D) نقش بسیار مهمی در استقامت کسب و کار و درآمد پایدار در حوزه فرش ماشینی داشته و می تواند با کشف دانش جدید در این صنعت، نیازهای روز بازارهای هدف را شناسایی و پوشش دهی کند.

به گفته دکتر بایبوردی، تک‌محصولی بودن شهرستان آران و بیدگل، یکی از نقاط قابل‌تأمل برای مسئولان این شهرستان است که باید مدیریت شود و راه‌حل آن هم این است که ضمن حفظ صنعت فرش، به سمت استقرار صنایع نوین با فناوری‌های برتر و پیشرفته و نیز راه اندازی و ایجاد شغل های زودبازده اقتصادی در بخش های کشاورزی، صنعت و خدمات برویم.

وی با بیان اینکه 7 کریدور گردشگری در این شهرستان وجود دارد افزود: حدود 80 سرمایه گذار در بخش های مختلف گردشگری، صنعت و خدمات آماده سرمایه‌گذاری در این شهرستان است که مراحل دریافت مجوز و سرمایه گذاری در جریان است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل اظهار امیدواری کرد با رونق تولید و راه اندازی کسب و کارهای نوینIT  پایه و اینترنتی، شاهد پیشرفت و توسعه هرچه بیشتر شهرستان اران و بیدگل در دولت دوازدهم باشیم.

 
 
 
 
 
 
 
 
42
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal