چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲
۱۰:۵۰:۵۴
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

مانور دور میزی لحظه صفر در شهرستان آران و بیدگل برگزار شد

فرماندار شهرستان آران و بیدگل: بروزرسانی، بررسی تجهیزات و امکانات مورد نیاز در ستاد مدیریت بحران شهرستان امری ضروری است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ مانور دور میزی لحظه صفر با سناریوی وقوع سیلاب و زلزله و با هدف ایجاد هماهنگی، ارزیابی وضعیت و نقاط ضعف و قوت دستگاه‌های اجرایی و امدادرسان در شهرستان آران و بیدگل برگزار شد. فرماندار شهرستان در این مانور با اشاره بر لزوم آمادگی دستگاه‌های اجرایی […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ مانور دور میزی لحظه صفر با سناریوی وقوع سیلاب و زلزله و با هدف ایجاد هماهنگی، ارزیابی وضعیت و نقاط ضعف و قوت دستگاه‌های اجرایی و امدادرسان در شهرستان آران و بیدگل برگزار شد.

فرماندار شهرستان در این مانور با اشاره بر لزوم آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادرسان در مواقع بحران، گفت: مانور دور میزی آمادگی در برابر مخاطرات طبیعی و غیرطبیعی اعضای پدافند غیرعامل و اعضای ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان آران و بیدگل، در خودارزیابی دستگاه‌های عضو این دو ستاد، مهم، کلیدی و تاثیرگذار است.

وی تصریح کرد: آمادگی نیروهای امداد رسان، آموزش، بکارگیری و آشنایی با ابزار و تکنولوژی روز در حوادث موجب کاهش تلفات انسانی در امدادرسانی می شود.

رضایی برگزاری این مانورها را فرصتی برای شناسایی نقاط قوت و ضعف دستگاه‌های امدادی و خدمات رسان برشمرد و افزود: برگزاری مانورهای منظم در لحظه صفر، در سنجش توان نیروهای مدیریتی و سرعت عمل نیروهای امدادی در رویارویی با حوادث احتمالی و  نجات جان مصدومان نقش مهمی دارد.

وی به تهیه بانک اطلاعاتی از ظرفیت بخش خصوصی و تشکل‌های مردمی تأکید کرد و گفت: نیازسنجی، کنترل، بروزرسانی و بررسی تجهیزات و امکانات مورد نیاز در ستاد مدیریت بحران شهرستان امری ضروری است.

در این جلسه چالش ها و ظرفیت های دستگاه‌های اجرایی و امدادرسان شهرستان مورد ارزیابی قرار و در خصوص کمبودها و نیازهای شهرستان در حوزه مدیریت بحران بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل، دیدار نوروزی و صمیمی مدیران، رؤسای ادارات و مسئولان دستگاههای اجرایی، شهرداران، دهیاران و رؤسای شوراهای اسلامی شهر و روستا با فرماندار شهرستان آران و بیدگل در هشتمین روز از سال ۱۴۰۲ در محل دفتر فرماندار برگزار شد.

۸ فروردین ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ دکتر علی‌اکبر رضایی فرماندار آران و بیدگل به همراه مدیران ادارات شهرستان با حجت‌الاسلام ابوالفضل سلیمانی امام جمعه این شهر، به مناسبت عید نوروز دیدار و گفت‌وگو کردند. این دیدار با هدف بهره‌مندی معنوی از ماه مبارک رمضان در قالب محفل قرآنی در حسینیه الزهرا (س) […]

۷ فروردین ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ اولین جلسه کارگروه آرد و نان شهرستان در سال ۱۴۰۲ به ریاست دکتر رضایی فرماندار شهرستان آران و بیدگل و با حضور اعضای کارگروه در سالن جلسات ۴دی فرمانداری برگزار شد. دکتر رضایی فرماندار، در این نشست بر اصلاح فرآیند صدور و توزیع آرد، بازرسی مستمر […]

۷ فروردین ۱۴۰۲
فرماندار شهرستان آران و بیدگل در پیامی درگذشت رزمنده و جانباز سرافراز دوران دفاع مقدس آقای عباس حق‌پرست را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ متن پیام تسلیت علی‌اکبر رضایی بدین شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ درگذشت رزمنده و جانباز سرافراز دوران دفاع مقدس سرهنگ پاسدار عباس حق‌پرست، موجب تألم و تاثر خاطر گردید. این رزمنده دلاور طی دوران هشت سال دفاع مقدس و […]

۶ فروردین ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 3 =