جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳
۰۹:۵۹:۲۶
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

مانور دور میزی لحظه صفر در شهرستان آران و بیدگل برگزار شد

فرماندار شهرستان آران و بیدگل: بروزرسانی، بررسی تجهیزات و امکانات مورد نیاز در ستاد مدیریت بحران شهرستان امری ضروری است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ مانور دور میزی لحظه صفر با سناریوی وقوع سیلاب و زلزله و با هدف ایجاد هماهنگی، ارزیابی وضعیت و نقاط ضعف و قوت دستگاه‌های اجرایی و امدادرسان در شهرستان آران و بیدگل برگزار شد. فرماندار شهرستان در این مانور با اشاره بر لزوم آمادگی دستگاه‌های اجرایی […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ مانور دور میزی لحظه صفر با سناریوی وقوع سیلاب و زلزله و با هدف ایجاد هماهنگی، ارزیابی وضعیت و نقاط ضعف و قوت دستگاه‌های اجرایی و امدادرسان در شهرستان آران و بیدگل برگزار شد.

فرماندار شهرستان در این مانور با اشاره بر لزوم آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادرسان در مواقع بحران، گفت: مانور دور میزی آمادگی در برابر مخاطرات طبیعی و غیرطبیعی اعضای پدافند غیرعامل و اعضای ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان آران و بیدگل، در خودارزیابی دستگاه‌های عضو این دو ستاد، مهم، کلیدی و تاثیرگذار است.

وی تصریح کرد: آمادگی نیروهای امداد رسان، آموزش، بکارگیری و آشنایی با ابزار و تکنولوژی روز در حوادث موجب کاهش تلفات انسانی در امدادرسانی می شود.

رضایی برگزاری این مانورها را فرصتی برای شناسایی نقاط قوت و ضعف دستگاه‌های امدادی و خدمات رسان برشمرد و افزود: برگزاری مانورهای منظم در لحظه صفر، در سنجش توان نیروهای مدیریتی و سرعت عمل نیروهای امدادی در رویارویی با حوادث احتمالی و  نجات جان مصدومان نقش مهمی دارد.

وی به تهیه بانک اطلاعاتی از ظرفیت بخش خصوصی و تشکل‌های مردمی تأکید کرد و گفت: نیازسنجی، کنترل، بروزرسانی و بررسی تجهیزات و امکانات مورد نیاز در ستاد مدیریت بحران شهرستان امری ضروری است.

در این جلسه چالش ها و ظرفیت های دستگاه‌های اجرایی و امدادرسان شهرستان مورد ارزیابی قرار و در خصوص کمبودها و نیازهای شهرستان در حوزه مدیریت بحران بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ شامگاه چهارشنبه ۲۹ فروردین‌ماه؛ نخستین جلسه انجمن پاسداران شاهد در سال ۱۴۰۳ با حضور علی‌اکبر رضایی فرماندار، خانواده معظم شهدا و ایثارگران به میزبانی فرمانداری برگزار شد. برنامه‌هایی از جمله تلاوت قرآن، قرائت زیارت عاشورا، خاطره‌گویی پیشکسوتان دفاع مقدس و سخنرانی، بخشی از برنامه‌های این محفل […]

۳۰ فروردین ۱۴۰۳

صبحگاه مشترک نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در شهرستان آران و بیدگل همزمان با ۲۹ فروردین‌ماه روز ارتش با حضور نماینده محترم ولی‌فقیه در منطقه و امام جمعه کاشان، علی‌اکبر رضایی فرماندار، امام جمعه، نیروهای نظامی و انتظامی و جمعی از مسئولان شهرستان در گروه ۸۴۰ موشکی پادگان شهید کبریایی نزاجا برگزار شد.

۳۰ فروردین ۱۴۰۳

دومین جلسه قرارگاه تحقق شعار سال «جهش تولید با مشارکت مردم» در شهرستان آران و بیدگل با حضور علی‌اکبر رضایی فرماندار، معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی و جمعی از مسئولان شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.

۳۰ فروردین ۱۴۰۳
فرماندار آران‌وبیدگل گفت: آمادگی میزبانی مسافران علاقمند‌ به حوزه کویر در ماه ارديبهشت و فصل بهار را داریم.

علی‌اکبر رضایی، فرماندار آران‌وبیدگل در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آران‌وبیدگل با بیان اینکه عمده جامع هدف گردشگری این شهرستان مرتبط با کویر است، اظهار داشت:ماه اردیبهشت و فصل بهار پیک ورود گردشگران به کویر این منطقه است و ما میزبان مسافران علاقمند به حوزه کویر هستیم. وی افزود: بر این اساس تمهیدات لازم جهت […]

۳۰ فروردین ۱۴۰۳
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =