شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱
۰۷:۰۷:۵۰
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

هدف اصلی مناسب‌سازی محیط‌های شهری و روستایی، دستیابی افراد معلول به تساوی فرصت‌ها و ایجاد «اجتماعی بدون موانع برای همگان» است

باید هر پروژه عمرانی و اداری فقط با «پیوست مناسب‌سازی» اجرایی شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در نشست مناسب‌سازی معابر معلولان و جانبازان گفت: جهت دسترسی راحت و آسان معلولان جسمی- حرکتی، جانبازان و سالمندان این شهرستان به ساختمان‌های اداری، آموزشی، تجاری، درمانی و درمانگاهی مناسب‌سازی ورود و خروج ضرورت دارد. وی با اشاره به […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در نشست مناسب‌سازی معابر معلولان و جانبازان گفت: جهت دسترسی راحت و آسان معلولان جسمی- حرکتی، جانبازان و سالمندان این شهرستان به ساختمان‌های اداری، آموزشی، تجاری، درمانی و درمانگاهی مناسب‌سازی ورود و خروج ضرورت دارد.

وی با اشاره به ۱۳۵۱ جانباز، ۱۲ هزار و ۳۴۱ سالمند و ۲۰۰۰ تن از شهروندان تحت پوشش اداره بهزیستی شهرستان آران و بیدگل که بیش از ۳۰۰ تن از آنان را ویلچرسوار تشکیل می دهد، گفت: دستگاه‌های اجرایی و غیراجرایی این شهرستان موظفند برای افراد معلول و جانبازی که از ویلچر استفاده می‌کنند و قصد تردد به ادارات یا مراکز خدمت‌رسان را دارند، مناسب‌سازی معبر انجام دهند.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل تاکید کرد: مدیران ادارات و دستگاه‌های اجرایی این شهرستان باید نسبت به مناسب سازی معابر و ساختمان های خود اقدام کنند که در صورت عدم اجرای مناسب‌‌سازی برای تردد معلولان و جانبازان، نه تنها حقوق شهروندی آنان را مخدوش می کنند بلکه در صورت وقوع حادثه‌ای در تردد برای این افراد، مسئولیت ناشی از ترک فعل مناسب‌سازی، مشمول حال مدیر، مهندس یا طراح متخلف نیز می شود.

وی اذعان داشت: میزان انطباق معابر شهری و روستایی با نیازهای جامعه جانبازان و معلولان فاصله زیادی دارد.

دکتر بایبوردی با اشاره به اینکه نباید از نقش مدیران دستگاه‌های اجرایی و غیراجرایی از یک سو و نیز نقش مهندس و طراحان مبلمان شهری، روستایی و ساختمان‌ها از سوی دیگر در مناسب‌سازی برای معلولان غافل شویم، افزود: با مناسب‌سازی معابر شهری و روستایی می‌توانیم زمینه‌های استقلال نسبی و تنها و بدون همراه بیرون از خانه آمدن برای معلولان را فراهم کنیم و از این طریق به شکوفایی فردی و خودشکوفایی آنان کمک کنیم.

وی هدف اصلی از مناسب‌سازی محیط‌های شهری و روستایی را، دستیابی افراد معلول به «تساوی فرصت‌ها» و ایجاد «اجتماعی بانشاط بدون موانع برای همگان» عنوان کرد.

دکتر بایبوردی بیان داشت: تحقق حکمرانی خوب و مطلوب در حوزه بهینه زیستن، با مناسب‌سازی معابر شهری و روستایی در عرصه بهزیستی برای افراد معلول و جانباز فراهم می‌شود.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل خود را حامی حقوق معلولان و جانبازان دانست و افزود: فرمانداری برای اجرایی شدن حقوق معلولان در شهرستان از هر برنامه‌ای حمایت حداکثری می‌کند.

وی با بیان اینکه یک فرد کم‌توان، ناتوان، معلول یا جانباز از حقوق اجتماعی مساوی با دیگر شهروندان برخوردار است، افزود: احداث و ساخت مراکز اداری و همچنین معابر شهری و روستایی و هرگونه پروژه عمرانی، پارک و فضای سبز باید «پیوست مناسب‌سازی» را به همراه داشته باشد.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل تأکید کرد: برای ساختن شهرها و روستاهای استاندارد و مناسب برای تردد معلولان و جانبازان نیازمند بهره‌گیری از تجارب «روانشناسان» و به خصوص « روانشناسان شهری و روستائی از منظر ساختمان سازی» هستیم.

وی افزود: با برنامه‌ریزی شهری و روستایی می‌توانیم غول شکست‌ناپذیر مناسب‌سازی معابر را برای معلولان و ناتوانان بشکنیم که می‌شکنیم.

مناسب سازی ادارات

برچسب ها :
مطالب مشابه

فرماندار شهرستان آران و بیدگل با صدور پیامی شهادت جانباز دفاع مقدس؛ حاج ماشاالله گلی را تسلیت گفت. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل متن پیام به شرح زیر است: بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ وَبَشِّرِ الصَّابرِینَ الَّذینَ إِذَا أَصَابَتْهُمْ مُصِیبَهٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ شهادت حاج ماشاالله گلی ‌نوش‌آبادی […]

۱۱ آذر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ دکترعلی اکبر رضایی، فرماندار در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی ۴دی؛ روز حماسه و ایثار شهرستان اظهار داشت: رزمندگان ایران اسلامی با الگوپذیری از قافله سالار کربلا و نهضت عاشورا به مقابله با دشمن متجاوز توانستند با اتکا بر قدرت ایمان و اراده یکی از درخشان‌ترین […]

۱۰ آذر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ حاج ماشاالله گلی نوش‌آبادی از جانبازان ۷۰ درصد دوران دفاع مقدس پس از سال‌ها تحمل رنج و جراحات ناشی از جنگ تحمیلی به یاران شهیدش پیوست. این جانباز صبور و سرافراز در سن ۶۴سالگی پس از تحمل سال‌ها تحمل درد و رنج ناشی از مجروحیت ظهر […]

۱۰ آذر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ همزمان با سراسر کشور، صبح امروز سه‌شنبه هشتم آذرماه، بیست و چهارمین مانور سراسری زلزله و ایمنیِ مدارس با حضور دکتر رضایی فرماندار و اعضای شورای پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان آران و بیدگل در آموزشگاه امام حسین علیه‌السلام و مدارس شهرهای […]

۸ آذر ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :