جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲
۱۴:۱۰:۱۶
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

«کافه‌های کارآفرینی» و «میز توسعه اقتصاد روستا» عاملی مهم در تقویت «اقتصاد روستایی»

برای افزایش تولیدات روستایی بایستی به فکر تقویت «اقتصاد روستاها» باشیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل؛ دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل اظهار داشت: برای اسکان روستائیان در روستاها و زمینه‌سازی برای افزایش تولیدات بایستی به فکر تقویت «اقتصاد روستاها» باشیم. وی راه‌اندازی «کافه‌های کارآفرینی» و «میز توسعه اقتصاد روستا» در روستاهای این شهرستان را عاملی مهم در در تقویت «اقتصاد […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل؛ دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل اظهار داشت: برای اسکان روستائیان در روستاها و زمینه‌سازی برای افزایش تولیدات بایستی به فکر تقویت «اقتصاد روستاها» باشیم.

وی راه‌اندازی «کافه‌های کارآفرینی» و «میز توسعه اقتصاد روستا» در روستاهای این شهرستان را عاملی مهم در در تقویت «اقتصاد روستایی» نام برد و افزود: روستاها و روستاییان شهرستان آران و بیدگل عاملان دستیابی به خودکفایی در محصولات کشاورزی و دامی هستند.

دکتر بایبوردی خاطرنشان کرد: روستاهای شهرستان آران و بیدگل با عناوینی همچون «یک روستا یک برند و یک محصول»، «روستای فاقد بیکار» و «روستای هدف گردشگری» مبحثی مهم در برندسازی روستاها قلمداد می‌شوند و می‌توانند علاوه بر حفظ حیات و توسعه روستایی مانع از وقوع مهاجرت روستاییان به شهرها شوند.

فرماندار افزود: شهرستان آران و بیدگل و روستاهای این شهرستان با محدودیت آب و خاک مواجه است که ترویج کشاورزی را با مشکلاتی روبه‌رو کرده و به‌همین دلیل اصلاح الگوهای کشت و ضرورت کشت گلخانه‌ای ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

وی بیان داشت: ترویج الگوی کشت و حرکت از کشاورزی سنتی به کشاورزی مدرن و گلخانه‌ای ضرورت دارد و توسعه کشت گلخانه‌ای و تولید محصولات کم آب‌بر نظیر «پسته»، «زعفران»، «گل‌محمدی» و «گیاهان دارویی»در افق توسعه‌یافتگی این شهرستان در توسعه بخش کشاورزی پیش‌بینی شده است.

دکتر بایبوردی ادامه داد: برای توسعه گردشگری روستایی باید سواد گردشگری را تقویت و هویت ملی، اسلامی و احترام به فرهنگ بومی و محلی از سوی گردشگران مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داده است: راه‌اندازی«روستا بازار» برای عرضه مستقیم تولیدات ۱۱گانه روستاها می‌تواند در معرفی هرچه بهتر و بیشتر تولیدات روستاها و اشتغال‌زایی بیشتر مردمان این روستاها موثر باشد.

برچسب ها :
مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ روز شمار و محور برنامه‌های هفته دفاع مقدس با شعار محوری «ما متّحدیم» مصوب ستاد کل نیروهای مسلّح و ستاد بزرگداشت چهلمین و سومین سالگرد هفته دفاع مقدس به شرح زیر اعلام شد:   روز اول هفته دفاع مقدس جمعه سی و یکم شهریورماه: عنوان روز […]

۳۱ شهریور ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ در آستانه هفته دفاع مقدس، همایش سراسری جهاد و مقاومت از دیروز تا امروز صبح امروز (چهارشنبه) ۲۹ شهریورماه با حضور خانواده معظم شهدا، پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت، امام‌جمعه، فرماندار شهرستان آران و بیدگل، نیروهای نظامی و انتظامی و جمعی از مسئولان در سالن ۴دی […]

۳۰ شهریور ۱۴۰۲
فرماندار آرن و بیدگل: تبیین فرهنگ دفاع مقدس، رفع شبهات، بیان شرایط خاص خانواده شهدا و تشریح واقعیات جنگ تحمیلی برای نسلی که جنگ را ندیده و درک نکرده ضروری است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ نشست خبری علی‌اکبر رضایی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با اصحاب رسانه به‌مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس شامگاه دوشنبه ۲۷ شهریورماه با حضور نیروهای نظامی و انتظامی و جمعی از مسئولان دستگاه‌های فرهنگی شهرستان در سالن ۴ فرمانداری برگزار شد. رضایی فلسفه وجودی برگزاری بزرگداشت هفته […]

۲۹ شهریور ۱۴۰۲

در آستانه چهل و سومین سالگرد هفته دفاع مقدس نشست خبری علی‌اکبر رضایی فرماندار شهرستان‌ آران‌ و بیدگل، نیروهای نظامی و انتظامی و جمعی از مسئولان دستگاه‌های فرهنگی شهرستان با اصحاب‌رسانه شامگاه دوشنبه ۲۷ شهریورماه در سالن ۴دی فرمانداری برگزار شد.

۲۸ شهریور ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =