یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
۱۴:۰۱:۲۹
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

رعایت حداکثری حقوق معلولان از وظایف دستگاه‌های اجرایی و غیراجرایی و همه شهروندان و بخش خصوصی است

8 لغایت 14 آذر ماه هفته جهانی تکریم افراد دارای معلولیت است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در پیامی با گرامیداشت هفته معلولان، این روز را به ۲۱۰۰ نفر از معلولان این شهرستان تبریک گفته  و آورده است: کمک به رعایت حقوق معلولان به منظور رشد و گسترش مهارت‌های زندگی مطلوب و در شان آنان، افزایش […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در پیامی با گرامیداشت هفته معلولان، این روز را به ۲۱۰۰ نفر از معلولان این شهرستان تبریک گفته  و آورده است: کمک به رعایت حقوق معلولان به منظور رشد و گسترش مهارت‌های زندگی مطلوب و در شان آنان، افزایش اعتماد به نفس و بازآفرینی اعتماد در بین آنان می‌تواند در رشد و تکامل عواطف و مهارت‌های اجتماعی آنان موثر باشد.

وی گسترش و توسعه آموزش‌های مهارتی و توانمندسازی معلولان را زمینه‌ساز تحقق اشتغال پایدار این قشر خوانده و آورده است: رعایت حداکثری حقوق شهروندی معلولان از وظایف دستگاه‌های اجرایی و غیراجرایی و همه شهروندان است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل خود را حامی حقوق معلولان و جانبازان دانسته و افزوده است: فرمانداری برای اجرایی شدن حقوق معلولان در شهرستان از هر برنامه‌ای حمایت حداکثری می‌کند.

دکتر بایبوردی در این پیام بر ضرورت راه‌اندازی مکان‌های ورزشی ویژه معلولان با همکاری خیرین شهرستان آران و بیدگل اشاره کرده و آورده است: با پیش‌بینی احداث استخر و سالن‌های ورزشی ویژه معلولان، شاهد بهبود و ارتقای سطح ارائه خدمات به این قشر از جامعه باشیم.

دکتر بایبوردی به شعار امسال روز جهانی معلولان اشاره کرد و گفت: شعار«پیش به دنیای فراگیر – دسترس‌پذیر و پایدار بعد از بیماری کرونا با راهبری و مشارکت افراد دارای معلولیت» بسیار معنادار و مسئولیت‌ساز برای مسئولان و شهروندان است.

وی ادامه داده است: اداره بهزیستی شهرستان آران و بیدگل برای خانواده‌های آسیب‌دیده اجتماعی ناشی از بیماری کرونا برنامه‌ریزی کند.

فرماندار به استانداردهای مناسب‌سازی بناها و محیط‌های شهری و روستایی برای  افراد دارای معلولیت اشاره کرده و آورده است: همه دستگاه‌های اجرایی و غیراجرایی شهرستان آران و بیدگل باید نسبت به اجرای ماده ۲ قانون جامع حمایت از حقوق معلولان اهتمام داشته باشند و وفق ماده مذکور، کلیه وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و مؤسسات و شرکت‌های دولتی و نهادهای عمومی و انقلابی موظفند در طراحی، تولید و احداث ساختمان‌ها و اماکن عمومی و معابر و وسایل خدماتی به نحوی عمل نمایند که امکان دسترسی و بهره‌مندی از آنها برای معلولان همچون افراد عادی فراهم شود.

وی افزود: همه‌گیری ویروس کرونا می‌تواند موجی از اضطراب و ناامنی را در جامعه برای خانواده‌ها و کودکان تحمیل ‌کند که این امر علاوه بر ایجاد بیماری و درد جسمانی، بار روحی -روانی و اجتماعی را برای خانواده‌ها و به‌خصوص کودکان ایجاد می‌کند که این مهم نیازمند مشاوره‌های روانشناسی برای خانواده‌های آسیب‌دیده است.

فرماندار و رئیس شورای مشارکت‌های مردمی بهزیستی شهرستان آران و بیدگل در پایان این پیام نقش مردم و مشارکت‌های مردمی و خیران این شهرستان را در پیشبرد اهداف و ماموریت های بهزیستی در کمک به معلولان، کلیدی و بسیار مهم خوانده و اظهار امیدواری کرده است تا با تقویت اعتماد بین مردم و خیّران از یک طرف و مسئولان دولتی از طرف دیگر گره‌گشای مشکلات معلولان این شهرستان باشیم.

گفتنی است ۸ لغایت ۱۴ آذر ماه هفته جهانی تکریم افراد دارای معلولیت است.

                                                                                        

مطالب مشابه
فرماندار آران و بیدگل تعداد واجدین شرایط رای دادن در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره خبرگان رهبری در این شهرستان را ۷۲ هزار و ۲۷۶ نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۴ هزار و ۴۰۴ نفر رأی اولی هستند.

به گزارش کمیته اطلاع‌رسانی انتخابات شهرستان آران و بیدگل؛ علی‌اکبر رضایی در حاشیه نشست هیئت اجرای انتخابات گفت: ۷۲ هزار و ۲۷۶ نفر در شهرستان آران و بیدگل واجد شرایط رای دادن در دوازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره خبرگان رهبری هستند. رئیس کارگروه اجرای انتخابات شهرستان آران و بیدگل افزود: در انتخابات […]

۱۰ اسفند ۱۴۰۲
فرماندار و رییس هیات اجرایی انتخابات شهرستان آران و بیدگل گفت: یک هزار و 176 نفر در این شهرستان مسوولیت اجرا و نظارت بر انتخابات ۱۱ اسفند امسال را بر عهده دارند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی‌اکبر رضایی گفت: تعداد ۸۳ شعبه اخذ رأی برای برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در این شهرستان تعیین شده که نسبت به دوره قبل انتخابات مجلس، ۱۳ شعبه اخذ رأی افزایش یافته است. رئیس کارگروه اجرای انتخابات شهرستان […]

۷ اسفند ۱۴۰۲
نخستین مجلس دانش آموزی آران و بیدگل با حضور ۱۲۰ دانش آموز منتخب مدارس شهرستان شروع به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل و به نقل از خبرگزاری صداوسیما؛ فرماندار شهرستان آران و بیدگل گفت: این مجلس دانش‌آموزی برای اولین‌بار با هدف پیگیری مطالبات دانش‌آموزان شهرستان در حوزه‌های مختلف تشکیل شده است. علی‌اکبر رضایی افزود: اعضای این مجلس که با انتخابات مدارس انتخاب شده‌اند از بین خود ۷ نفر […]

۷ اسفند ۱۴۰۲

به گزارش کمیته اطلاع‌رسانی انتخابات شهرستان آران و بیدگل؛ با حضور رئیس و اعضای هیات بازرسی انتخابات، جلسه آموزشی بازرسان و سربازرسان برگزار شد. آموزش استفاده از اپلیکیشن بازرسی انتخابات در روز اخذ رأی و آشنایی با شرح وظایف مربوطه از جمله موارد مطرح در این نشست بود.

۷ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 4 =