رعایت حداکثری حقوق معلولان از وظایف دستگاه‌های اجرایی و غیراجرایی و همه شهروندان و بخش خصوصی است

8 لغایت 14 آذر ماه هفته جهانی تکریم افراد دارای معلولیت است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در پیامی با گرامیداشت هفته معلولان، این روز را به ۲۱۰۰ نفر از معلولان این شهرستان تبریک گفته  و آورده است: کمک به رعایت حقوق معلولان به منظور رشد و گسترش مهارت‌های زندگی مطلوب و در شان آنان، افزایش […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در پیامی با گرامیداشت هفته معلولان، این روز را به ۲۱۰۰ نفر از معلولان این شهرستان تبریک گفته  و آورده است: کمک به رعایت حقوق معلولان به منظور رشد و گسترش مهارت‌های زندگی مطلوب و در شان آنان، افزایش اعتماد به نفس و بازآفرینی اعتماد در بین آنان می‌تواند در رشد و تکامل عواطف و مهارت‌های اجتماعی آنان موثر باشد.

وی گسترش و توسعه آموزش‌های مهارتی و توانمندسازی معلولان را زمینه‌ساز تحقق اشتغال پایدار این قشر خوانده و آورده است: رعایت حداکثری حقوق شهروندی معلولان از وظایف دستگاه‌های اجرایی و غیراجرایی و همه شهروندان است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل خود را حامی حقوق معلولان و جانبازان دانسته و افزوده است: فرمانداری برای اجرایی شدن حقوق معلولان در شهرستان از هر برنامه‌ای حمایت حداکثری می‌کند.

دکتر بایبوردی در این پیام بر ضرورت راه‌اندازی مکان‌های ورزشی ویژه معلولان با همکاری خیرین شهرستان آران و بیدگل اشاره کرده و آورده است: با پیش‌بینی احداث استخر و سالن‌های ورزشی ویژه معلولان، شاهد بهبود و ارتقای سطح ارائه خدمات به این قشر از جامعه باشیم.

دکتر بایبوردی به شعار امسال روز جهانی معلولان اشاره کرد و گفت: شعار«پیش به دنیای فراگیر – دسترس‌پذیر و پایدار بعد از بیماری کرونا با راهبری و مشارکت افراد دارای معلولیت» بسیار معنادار و مسئولیت‌ساز برای مسئولان و شهروندان است.

وی ادامه داده است: اداره بهزیستی شهرستان آران و بیدگل برای خانواده‌های آسیب‌دیده اجتماعی ناشی از بیماری کرونا برنامه‌ریزی کند.

فرماندار به استانداردهای مناسب‌سازی بناها و محیط‌های شهری و روستایی برای  افراد دارای معلولیت اشاره کرده و آورده است: همه دستگاه‌های اجرایی و غیراجرایی شهرستان آران و بیدگل باید نسبت به اجرای ماده ۲ قانون جامع حمایت از حقوق معلولان اهتمام داشته باشند و وفق ماده مذکور، کلیه وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و مؤسسات و شرکت‌های دولتی و نهادهای عمومی و انقلابی موظفند در طراحی، تولید و احداث ساختمان‌ها و اماکن عمومی و معابر و وسایل خدماتی به نحوی عمل نمایند که امکان دسترسی و بهره‌مندی از آنها برای معلولان همچون افراد عادی فراهم شود.

وی افزود: همه‌گیری ویروس کرونا می‌تواند موجی از اضطراب و ناامنی را در جامعه برای خانواده‌ها و کودکان تحمیل ‌کند که این امر علاوه بر ایجاد بیماری و درد جسمانی، بار روحی -روانی و اجتماعی را برای خانواده‌ها و به‌خصوص کودکان ایجاد می‌کند که این مهم نیازمند مشاوره‌های روانشناسی برای خانواده‌های آسیب‌دیده است.

فرماندار و رئیس شورای مشارکت‌های مردمی بهزیستی شهرستان آران و بیدگل در پایان این پیام نقش مردم و مشارکت‌های مردمی و خیران این شهرستان را در پیشبرد اهداف و ماموریت های بهزیستی در کمک به معلولان، کلیدی و بسیار مهم خوانده و اظهار امیدواری کرده است تا با تقویت اعتماد بین مردم و خیّران از یک طرف و مسئولان دولتی از طرف دیگر گره‌گشای مشکلات معلولان این شهرستان باشیم.

گفتنی است ۸ لغایت ۱۴ آذر ماه هفته جهانی تکریم افراد دارای معلولیت است.

                                                                                        

مطالب مشابه
آیین خطبه‌خوانی شب شهادت امام رضا(علیه السلام) با حضور گسترده مردم دلداده‌‌ اهل‌بیت (علیهم‌السلام) ، در حرم امامزاده قاسم بن علی النقی(علیه السلام) آران و بیدگل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ همزمان با شهادت علی بن موسی الرضا(علیه‌السلام)، آیین سنتی خطبه‌خوانی و شمع‌گردانی ویژه سالروز شهادت امام رضا(علیه السلام) در حرم امامزاده قاسم بن علی النقی(علیه السلام) شهرستان آران و بیدگل برگزار شد. این مراسم همزمان با شب شهادت امام رضا(ع)، با حضور علی اکبر رضایی فرماندار […]

۶ مهر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ به مناسبت سالروز شهادت حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا (علیه‌السلام)، علی اکبر رضایی فرماندار شهرستان آران و بیدگل به همراه فرمانده ناحیه مقاومت سپاه و بخشدار کویرات، در مراسم کاروان پیاده روی “حرم تا حرم” با عنوان همایش میثاق با ولایت، حضور یافتند. مردم عاشق و شیفته اهل بیت […]

۶ مهر ۱۴۰۱
ملاقات مردمی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با شهروندان در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل، در این ملاقات‌ها که در محل اتاق فرماندار برگزار شد، تعدادی از شهروندان شهرستان آران و بیدگل در دیدار چهره به چهره با علی اکبر رضایی فرماندار این شهرستان به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند. فرماندار شهرستان آران و بیدگل در این ملاقات‌ها با توجه […]

۴ مهر ۱۴۰۱
جلسه کارگروه ماده 18 در راستای ساماندهی و نظارت بر سرویس های ایاب و ذهاب مدارس شهرستان آران و بیدگل، در محل دفتر فرماندار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ به منظور هماهنگی و برنامه‌ریزی در خصوص سرویس‌های مدارس شهر ستان آران و بیدگل جلسه‌ای با حضور دکتر علی اکبر رضایی فرماندار، رئیس آموزش و پرورش، پلیس راهور ناجا، نماینده شهرداری و نماینده انجمن اولیاء مربیان در محل دفتر فرماندار برگزار شد. رضایی در این نشست […]

۴ مهر ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :