دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
۱۹:۲۰:۴۸
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

رعایت حداکثری حقوق معلولان از وظایف دستگاه‌های اجرایی و غیراجرایی و همه شهروندان و بخش خصوصی است

8 لغایت 14 آذر ماه هفته جهانی تکریم افراد دارای معلولیت است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در پیامی با گرامیداشت هفته معلولان، این روز را به ۲۱۰۰ نفر از معلولان این شهرستان تبریک گفته  و آورده است: کمک به رعایت حقوق معلولان به منظور رشد و گسترش مهارت‌های زندگی مطلوب و در شان آنان، افزایش […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در پیامی با گرامیداشت هفته معلولان، این روز را به ۲۱۰۰ نفر از معلولان این شهرستان تبریک گفته  و آورده است: کمک به رعایت حقوق معلولان به منظور رشد و گسترش مهارت‌های زندگی مطلوب و در شان آنان، افزایش اعتماد به نفس و بازآفرینی اعتماد در بین آنان می‌تواند در رشد و تکامل عواطف و مهارت‌های اجتماعی آنان موثر باشد.

وی گسترش و توسعه آموزش‌های مهارتی و توانمندسازی معلولان را زمینه‌ساز تحقق اشتغال پایدار این قشر خوانده و آورده است: رعایت حداکثری حقوق شهروندی معلولان از وظایف دستگاه‌های اجرایی و غیراجرایی و همه شهروندان است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل خود را حامی حقوق معلولان و جانبازان دانسته و افزوده است: فرمانداری برای اجرایی شدن حقوق معلولان در شهرستان از هر برنامه‌ای حمایت حداکثری می‌کند.

دکتر بایبوردی در این پیام بر ضرورت راه‌اندازی مکان‌های ورزشی ویژه معلولان با همکاری خیرین شهرستان آران و بیدگل اشاره کرده و آورده است: با پیش‌بینی احداث استخر و سالن‌های ورزشی ویژه معلولان، شاهد بهبود و ارتقای سطح ارائه خدمات به این قشر از جامعه باشیم.

دکتر بایبوردی به شعار امسال روز جهانی معلولان اشاره کرد و گفت: شعار«پیش به دنیای فراگیر – دسترس‌پذیر و پایدار بعد از بیماری کرونا با راهبری و مشارکت افراد دارای معلولیت» بسیار معنادار و مسئولیت‌ساز برای مسئولان و شهروندان است.

وی ادامه داده است: اداره بهزیستی شهرستان آران و بیدگل برای خانواده‌های آسیب‌دیده اجتماعی ناشی از بیماری کرونا برنامه‌ریزی کند.

فرماندار به استانداردهای مناسب‌سازی بناها و محیط‌های شهری و روستایی برای  افراد دارای معلولیت اشاره کرده و آورده است: همه دستگاه‌های اجرایی و غیراجرایی شهرستان آران و بیدگل باید نسبت به اجرای ماده ۲ قانون جامع حمایت از حقوق معلولان اهتمام داشته باشند و وفق ماده مذکور، کلیه وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و مؤسسات و شرکت‌های دولتی و نهادهای عمومی و انقلابی موظفند در طراحی، تولید و احداث ساختمان‌ها و اماکن عمومی و معابر و وسایل خدماتی به نحوی عمل نمایند که امکان دسترسی و بهره‌مندی از آنها برای معلولان همچون افراد عادی فراهم شود.

وی افزود: همه‌گیری ویروس کرونا می‌تواند موجی از اضطراب و ناامنی را در جامعه برای خانواده‌ها و کودکان تحمیل ‌کند که این امر علاوه بر ایجاد بیماری و درد جسمانی، بار روحی -روانی و اجتماعی را برای خانواده‌ها و به‌خصوص کودکان ایجاد می‌کند که این مهم نیازمند مشاوره‌های روانشناسی برای خانواده‌های آسیب‌دیده است.

فرماندار و رئیس شورای مشارکت‌های مردمی بهزیستی شهرستان آران و بیدگل در پایان این پیام نقش مردم و مشارکت‌های مردمی و خیران این شهرستان را در پیشبرد اهداف و ماموریت های بهزیستی در کمک به معلولان، کلیدی و بسیار مهم خوانده و اظهار امیدواری کرده است تا با تقویت اعتماد بین مردم و خیّران از یک طرف و مسئولان دولتی از طرف دیگر گره‌گشای مشکلات معلولان این شهرستان باشیم.

گفتنی است ۸ لغایت ۱۴ آذر ماه هفته جهانی تکریم افراد دارای معلولیت است.

                                                                                        

مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ در نشست دوره‌ای مدیران تبلیغات اسلامی شهرستان‌های استان اصفهان که با حضور مدیرکل تبلیغات اسلامی این استان در منطقه گردشگری اسفرجان شهرستان شهرضا برگزار شد، اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آران و بیدگل به عنوان اداره برتر در ارزیابی عملکرد ادارات تبلیغات اسلامی استان اصفهان در سال […]

۱۴ خرداد ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ مراسم سی و چهارمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) با حضور امام جمعه و فرماندار آران و بیدگل، مسئولان، روحانیون و اقشار مختلف مردم با سخنرانی نماینده محترم ولی‌فقیه در منطقه و امام جمعه کاشان در مصلای نماز جمعه آران و بیدگل برگزار شد.

۱۴ خرداد ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی‌اکبر رضایی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با تسلیت فرار رسیدن سی‌وچهارمین سالروز ارتحال ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (رضوان‌الله‌تعالی‌علیه) و گرامیداشت شصتمین سالروز قیام خونین ۱۵خرداد۱۳۴۲ پیامی صادر کرد. وی در این پیام آورده است: چهاردهم خردادماه، سالگرد عروج ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی […]

۱۴ خرداد ۱۴۰۲
براساس مصوبه هیأت وزیران، ساعت کاری ادارات از ۱۵ خردادماه تغییر خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ بنا بر تصویب نامه هیأت وزیران، به منظور مدیریت بهینه مصرف انرژی، ساعات آغاز به کار و خاتمه تمامی دستگاه‌های اجرایی (موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری) و بانک‌ها، شهرداری‌ها و سایر نهادهای عمومی از پانزدهم خرداد ماه تا پانزدهم شهریور ماه، از ساعت ۶:۰۰ […]

۱۳ خرداد ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − دو =