فرماندار:دانشجوی ایرانی باید دانش‌پژوه، پرسشگر، مطالبه‌گر، تلاشگر، خلاق، مبتکر، نوآور و مستقل باشد

فرماندار شهرستان آران و بیدگل در پیامی روز دانشجو را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با صدور پیامی ۱۶ آذر ماه؛ روز دانشجو را به بیش از ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از دانشجویان ایران اسلامی به خصوص دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های پیام نور، جامع علمی کاربردی، آزاد اسلامی، فرهنگیان […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با صدور پیامی ۱۶ آذر ماه؛ روز دانشجو را به بیش از ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از دانشجویان ایران اسلامی به خصوص دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های پیام نور، جامع علمی کاربردی، آزاد اسلامی، فرهنگیان و پردیس علوم پزشکی این شهرستان تبریک گفت.

وی در این پیام با گرامیداشت نام و یاد شهدای دانشجوی ۱۶ آذر ماه آورده است: نقش دانشجو و دانشگاه در توسعه همه‌جانبه و پایدار ایران عزیز ما در کنار دیگر اقشار و کارگزاران نظام مهم، تاثیرگذار و کلیدی بوده است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل نقش دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه را در شناسایی نقاط قوت و ضعف بخش‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی کشور برجسته‌تر از دیگر نهادها خوانده و افزوده است: دستیابی و تحقق آرمان‌های متعالی نظام آموزش عالی کشور و احیای تمدن عظیم اسلامی، حضور سازنده، فعال و پیشرو در میان ملت‌ها در گرو پیشرفت همه‌جانبه در علم، پژوهش، فناوری و نوآوری است که دانشجویان با درکی هوشمندانه از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود توانسته‌اند و می‌توانند گام‌های مناسبی بردارند.

وی با بیان اینکه دانشجوی ایرانی باید دانش‌پژوه، پرسشگر، مطالبه‌گر، تلاشگر، خلاق، مبتکر، نوآور، مستقل و انقلابی باشد، آورده است: باید پرسشگری و مطالبه‌گری دانشجویان برای کشور سودمند، ثمربخش و نتیجه‌بخش باشد و دانشجو و دانشگاه، امیدآفرینی را به بخش‌های مختلف جامعه تزریق کند.

دکتر بایبوردی ادامه داد: یکی از ضعف‌های نظام آموزشی عالی شهرستان آران و بیدگل عدم ارتباط دانشجو و دانشگاه با بدنه جامعه و بخش‌های مختلف جامعه از صنعت فرش ماشینی تا صنعت توریسم و گردشگری، کشاورزی و مباحث فرهنگی و اجتماعی است.

وی نقش دانشجویان و دانشگاه را در تولید علم و فناوری مهم برشمرده و آورده است: باید نهاد دانشگاه، «علم را به پژوهش»، «پژوهش را به ایده» و «ایده را به محصول» و با «تجاری سازی محصول» تولید ثروت کند.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل ادامه داد: با تلاش دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و فناوری و نیز بخش‌های مختلف جامعه، «نظام دانایی» باید به «نظام دارایی» تبدیل شود؛ یعنی از علم، تولید ثروت، عزت، منزلت، اعتبار و اعتماد به نفس زایش شود.

وی یادآور شد: دانشجو باید در کنار علم‌اندوزی، دانش‌اندوزی و تولید علم، تولید و ترویج فرهنگ «خواستن، توانستن است» را تمرین کند و بیاموزد.

دکتر بایبوردی دراین پیام، «اندیشه اقتدار ملی» از طریق «اعتلای علمی» را امکانپذیر دانسته و افزوده است: دانشجو باید فرصت‌سازی و امید آفرینی کند نه فرصت‌سوزی و یأس‌آفرینی.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل در خاتمه این پیام آورده است: امیدوارم با استعانت از الطاف الهی بتوانیم گام‌های مستحکم و موثرتری در ارتقای جایگاه علم، پژوهش و فناوری شهرستان آران و بیدگل و کشور برداریم و در آینده ای نزدیک شاهد قرار گرفتن ایران عزیز در میان کشورهای برتر جهان از نظر علم و دانش، فناوری و نوآوری باشیم.

 

مطالب مشابه
آیین خطبه‌خوانی شب شهادت امام رضا(علیه السلام) با حضور گسترده مردم دلداده‌‌ اهل‌بیت (علیهم‌السلام) ، در حرم امامزاده قاسم بن علی النقی(علیه السلام) آران و بیدگل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ همزمان با شهادت علی بن موسی الرضا(علیه‌السلام)، آیین سنتی خطبه‌خوانی و شمع‌گردانی ویژه سالروز شهادت امام رضا(علیه السلام) در حرم امامزاده قاسم بن علی النقی(علیه السلام) شهرستان آران و بیدگل برگزار شد. این مراسم همزمان با شب شهادت امام رضا(ع)، با حضور علی اکبر رضایی فرماندار […]

۶ مهر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ به مناسبت سالروز شهادت حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا (علیه‌السلام)، علی اکبر رضایی فرماندار شهرستان آران و بیدگل به همراه فرمانده ناحیه مقاومت سپاه و بخشدار کویرات، در مراسم کاروان پیاده روی “حرم تا حرم” با عنوان همایش میثاق با ولایت، حضور یافتند. مردم عاشق و شیفته اهل بیت […]

۶ مهر ۱۴۰۱
ملاقات مردمی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با شهروندان در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل، در این ملاقات‌ها که در محل اتاق فرماندار برگزار شد، تعدادی از شهروندان شهرستان آران و بیدگل در دیدار چهره به چهره با علی اکبر رضایی فرماندار این شهرستان به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند. فرماندار شهرستان آران و بیدگل در این ملاقات‌ها با توجه […]

۴ مهر ۱۴۰۱
جلسه کارگروه ماده 18 در راستای ساماندهی و نظارت بر سرویس های ایاب و ذهاب مدارس شهرستان آران و بیدگل، در محل دفتر فرماندار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ به منظور هماهنگی و برنامه‌ریزی در خصوص سرویس‌های مدارس شهر ستان آران و بیدگل جلسه‌ای با حضور دکتر علی اکبر رضایی فرماندار، رئیس آموزش و پرورش، پلیس راهور ناجا، نماینده شهرداری و نماینده انجمن اولیاء مربیان در محل دفتر فرماندار برگزار شد. رضایی در این نشست […]

۴ مهر ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :