فرماندار: آژیر کم‌تحرکی و بی‌تحرکی دانش‌آموزان مدارس شهرستان آران و بیدگل به صدا درآمده است

بی‌تحرکی و نداشتن فعالیت منظم ورزشی چهارمین عامل خطرساز مرگ و میر در جهان است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی در کمپین پیشگیری از آسیب‌های ناشی از بی‌تحرکی در دوران کرونا و در جمع دانش‌آموزان آموزشگاه سیدالشهدای آران و بیدگل گفت: بی‌تحرکی و نداشتن فعالیت منظم ورزشی چهارمین عامل خطرساز مرگ و میر در جهان است. وی کم‌تحرکی و بی‌تحرکی را از آسیب‌های […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی در کمپین پیشگیری از آسیب‌های ناشی از بی‌تحرکی در دوران کرونا و در جمع دانش‌آموزان آموزشگاه سیدالشهدای آران و بیدگل گفت: بی‌تحرکی و نداشتن فعالیت منظم ورزشی چهارمین عامل خطرساز مرگ و میر در جهان است.

وی کم‌تحرکی و بی‌تحرکی را از آسیب‌های زندگی شهری، ماشینی و پشت میزنشینی ذکر کرد و افزود: بی‌تحرکی علاوه بر بروز انواع بیمار‌های جسمی و حرکتی، بیماری‌های روحی و روانی را تولید می‌کند.

دکتر بایبوردی به عوارض بی‌تحرکی در دوران کرونا  اشاره کرد و گفت: آژیر کم‌تحرکی و بی‌تحرکی دانش‌آموزان مدارس به صدا درآمده است.

وی اظهار داشت: ورزش و تحرک دانش‌آموزان می‌تواند زمینه‌های کاهش برخی از مهارت‌ها از جمله مهارت ارتباطات اجتماعی را رفع کند.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل ادامه داد: شادابی و نشاط، سلامت و دوری از آسیب‌های اجتماعی از جمله و مهمترین دستاوردهای ورزش ارزیابی می‌شود.

وی تصریح کرد: جامعه‌ای که در آن ورزش کردن جزو فرهنگ مردمش نباشد جامعه پویایی نمی‌تواند باشد.

دکتر بایبوردی گفت: خرج کردن در ورزش، هزینه نیست؛ بلکه سرمایه‌گذاری است و هر چه در ورزش بیشتر سرمایه‌گذاری کنیم، مجبور نخواهیم بود برای رفع مشکلات اجتماعی دنبال دلیل و مدرک بگردیم.

 

مطالب مشابه
فرماندار شهرستان آران و بیدگل با صدور پیامی به مناسبت پانزدهم مهرماه روزملّی روستا و عشایر، این روز را به جامعه روستایی شهرستان تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل، علی اکبر رضایی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با صدور پیامی ۱۵ مهر ماه؛ روز “روستا” را به روستاییان شریف این شهرستان تبریک گفت. وی در این پیام با بیان اینکه روستاییان به عنوان قشری شریف و محروم از امکانات اولیه زندگی و امور رفاهی، برای عمرانی […]

۱۶ مهر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل دکتر آرش جابری رئیس سازمان لیگ فوتسال کشور به همراه رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان، در حاشیه دور برگشت رقابت‌های لیگ برتر فوتسال امید کشور با دکتر علی اکبر رضایی فرماندار شهرستان آران و بیدگل دیدار و گفتگو کردند. گفتنی است مسابقات لیگ برتر فوتسال […]

۱۴ مهر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ همزمان با ۱۴مهرماه روز دامپزشکی، فرماندار شهرستان آران و بیدگل با حضور در اداره دامپزشکی با کارکنان و رئیس شهرستان دیدار و گفت و گو کرد. در این دیدار علی اکبر رضایی فرماندار، ضمن تبریک و خداقوت به تلاشگران عرضه تأمین سلامت جمعیت دامی و امنیت […]

۱۴ مهر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان آران و بیدگل به ریاست معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری و با حضور اعضای کارگروه در سالن ۴ دی فرمانداری برگزار شد.

۱۴ مهر ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :