سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲
۱۹:۱۱:۰۶
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

۱۵ میلیارد تومان اعتبار برای پیشگیری از سیل در شهرستان آران و بیدگل اختصاص یافته است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل منصور شیشه‌فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران این شهرستان گفت: در سفر به شهرستان آران و بیدگل عملیات پیشگیری و کنترل سیل در محدوده رودخانه‌های فصلی این شهرستان انجام شد. وی به ۱۵ کیلومتر رودخانه‌های […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل منصور شیشه‌فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران این شهرستان گفت: در سفر به شهرستان آران و بیدگل عملیات پیشگیری و کنترل سیل در محدوده رودخانه‌های فصلی این شهرستان انجام شد.

وی به ۱۵ کیلومتر رودخانه‌های فصلی شهرستان آران و بیدگل اشاره کرد و گفت: ۸۰ کیلومتر از این رودخانه‌ها لایروبی، ۵۰ کیلومتر تعیین حریم بستر و یک کیلومتر هم دیواره‌چینی روی رودخانه‌های پرخطر انجام شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان اظهار داشت: با همت شهرداران شهرستان آران و بیدگل ۱۵ میلیارد تومان اعتبار برای پیشگیری از سیل در این منطقه اختصاص یافته است که ۱۰کیلومتر از روخانه‌های فصلی لایروبی و ۲ دهنه پل احداث و بازسازی و همچنین ۲ کیلومتر نخاله‌برداری و بازگشایی مسیر انجام شده است.

بحران

وی اعلام کرد: با توجه به رخداد زلزله‌های اخیر آران و بیدگل و بررسی و هماهنگی‌های انجام شده با دانشگاه اصفهان، مطالعات پهنه‌بندی خطر زلزله در این منطقه انجام می‌شود و شرح خدمات آن مشخص و در دوره زمانبندی، این مطالعات روی توان لرزه‌خیزی منطقه انجام می‌شود.

منصور شیشه فروش گفت: در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان آران و بیدگل، پیشگیری و کنترل بیماری سالک این منطقه مورد تاکید قرار گرفت که در این خصوص ۲ هزار هکتار عملیات لانه‌کوبی و کنترل مخزن جوندگان در این شهرستان انجام شده است.

وی ادامه داد: در راستای پیشگیری و کنترل بیماری سالک در شهرستان آران و بیدگل مقرر شد که شبکه بهداشت و درمان این شهرستان با همکاری اداره منابع طبیعی و شهرداری‌ها، انتقال نخاله‌های شهری را انجام دهند و آموزش عمومی، لانه‌کوبی و سم‌پاشی مناطق پرخطر جهت پیشگیری از ابتلا به سالک انجام شود.

 

 

مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل، دیدار نوروزی و صمیمی مدیران، رؤسای ادارات و مسئولان دستگاههای اجرایی، شهرداران، دهیاران و رؤسای شوراهای اسلامی شهر و روستا با فرماندار شهرستان آران و بیدگل در هشتمین روز از سال ۱۴۰۲ در محل دفتر فرماندار برگزار شد.

۸ فروردین ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ دکتر علی‌اکبر رضایی فرماندار آران و بیدگل به همراه مدیران ادارات شهرستان با حجت‌الاسلام ابوالفضل سلیمانی امام جمعه این شهر، به مناسبت عید نوروز دیدار و گفت‌وگو کردند. این دیدار با هدف بهره‌مندی معنوی از ماه مبارک رمضان در قالب محفل قرآنی در حسینیه الزهرا (س) […]

۷ فروردین ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ اولین جلسه کارگروه آرد و نان شهرستان در سال ۱۴۰۲ به ریاست دکتر رضایی فرماندار شهرستان آران و بیدگل و با حضور اعضای کارگروه در سالن جلسات ۴دی فرمانداری برگزار شد. دکتر رضایی فرماندار، در این نشست بر اصلاح فرآیند صدور و توزیع آرد، بازرسی مستمر […]

۷ فروردین ۱۴۰۲
فرماندار شهرستان آران و بیدگل در پیامی درگذشت رزمنده و جانباز سرافراز دوران دفاع مقدس آقای عباس حق‌پرست را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ متن پیام تسلیت علی‌اکبر رضایی بدین شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ درگذشت رزمنده و جانباز سرافراز دوران دفاع مقدس سرهنگ پاسدار عباس حق‌پرست، موجب تألم و تاثر خاطر گردید. این رزمنده دلاور طی دوران هشت سال دفاع مقدس و […]

۶ فروردین ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − شش =