جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲
۰۳:۱۶:۰۸
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

۱۵ میلیارد تومان اعتبار برای پیشگیری از سیل در شهرستان آران و بیدگل اختصاص یافته است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل منصور شیشه‌فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران این شهرستان گفت: در سفر به شهرستان آران و بیدگل عملیات پیشگیری و کنترل سیل در محدوده رودخانه‌های فصلی این شهرستان انجام شد. وی به ۱۵ کیلومتر رودخانه‌های […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل منصور شیشه‌فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران این شهرستان گفت: در سفر به شهرستان آران و بیدگل عملیات پیشگیری و کنترل سیل در محدوده رودخانه‌های فصلی این شهرستان انجام شد.

وی به ۱۵ کیلومتر رودخانه‌های فصلی شهرستان آران و بیدگل اشاره کرد و گفت: ۸۰ کیلومتر از این رودخانه‌ها لایروبی، ۵۰ کیلومتر تعیین حریم بستر و یک کیلومتر هم دیواره‌چینی روی رودخانه‌های پرخطر انجام شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان اظهار داشت: با همت شهرداران شهرستان آران و بیدگل ۱۵ میلیارد تومان اعتبار برای پیشگیری از سیل در این منطقه اختصاص یافته است که ۱۰کیلومتر از روخانه‌های فصلی لایروبی و ۲ دهنه پل احداث و بازسازی و همچنین ۲ کیلومتر نخاله‌برداری و بازگشایی مسیر انجام شده است.

بحران

وی اعلام کرد: با توجه به رخداد زلزله‌های اخیر آران و بیدگل و بررسی و هماهنگی‌های انجام شده با دانشگاه اصفهان، مطالعات پهنه‌بندی خطر زلزله در این منطقه انجام می‌شود و شرح خدمات آن مشخص و در دوره زمانبندی، این مطالعات روی توان لرزه‌خیزی منطقه انجام می‌شود.

منصور شیشه فروش گفت: در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان آران و بیدگل، پیشگیری و کنترل بیماری سالک این منطقه مورد تاکید قرار گرفت که در این خصوص ۲ هزار هکتار عملیات لانه‌کوبی و کنترل مخزن جوندگان در این شهرستان انجام شده است.

وی ادامه داد: در راستای پیشگیری و کنترل بیماری سالک در شهرستان آران و بیدگل مقرر شد که شبکه بهداشت و درمان این شهرستان با همکاری اداره منابع طبیعی و شهرداری‌ها، انتقال نخاله‌های شهری را انجام دهند و آموزش عمومی، لانه‌کوبی و سم‌پاشی مناطق پرخطر جهت پیشگیری از ابتلا به سالک انجام شود.

 

 

مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ اولین مرحله قرعه‌کشی واگذاری زمین در قالب طرح نهضت ملّی مسکن برای متقاضیان شهر آران و بیدگل صبح امروز پنج‌شنبه ۶ مهرماه با حضور معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار، رؤسای ادارات بنیاد مسکن و راه و شهرسازی شهرستان، کارشناسان حوزه‌های حراست و مسکن شهری […]

۶ مهر ۱۴۰۲
فرماندار شهرستان آران و بیدگل طی گفت‌وگوی تلفنی با شهروندان از طریق سامانه تلفنی ۱۱۱، پاسخگوی دغدغه‌ها و مشکلات مردم بود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی‌اکبر رضایی، فرماندار شهرستان آران و بیدگل امروز چهارشنبه پنجم مهرماه با حضور در مرکز سامد ١١١ (سامانه الکترونیکی ارتباط مردم و دولت) به‌صورت تلفنی ضمن شنیدن دغدغه‌های مردم شریف شهرستان پاسخگوی مطالبات آن‌ها شد و دستورات لازم را جهت پیگیری موضوعات بیان شده از سوی […]

۵ مهر ۱۴۰۲
رضا چاقیان با کسب اکثریت آرا اعضای شورای اسلامی شهرستان، برای سومین سال متوالی در سمت ریاست شورای اسلامی شهرستان آران و بیدگل باقی ماند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ انتخابات هیات رئیسه شورای اسلامی شهرستان آران و بیدگل با حضور ۶ عضو شورای شهرستان در سالن ۴ دی فرمانداری برگزار و رضا چاقیان به عنوان رئیس و محسن عفتی به عنوان نایب‌رئیس انتخاب شدند. در این جلسه و پس از رأی‌گیری اعضا، ناصر محرابی‌مقدم به […]

۵ مهر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ صبح امروز چهارشنبه چهارم مهرماه جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید به ریاست علی‌اکبر رضایی فرماندار، و با حضور دادستان عمومی و انقلاب، معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان در سالن ۴دی فرمانداری برگزار و مشکلات ۶ واحد تولیدی […]

۵ مهر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 1 =