۱۵ میلیارد تومان اعتبار برای پیشگیری از سیل در شهرستان آران و بیدگل اختصاص یافته است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل منصور شیشه‌فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران این شهرستان گفت: در سفر به شهرستان آران و بیدگل عملیات پیشگیری و کنترل سیل در محدوده رودخانه‌های فصلی این شهرستان انجام شد. وی به ۱۵ کیلومتر رودخانه‌های […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل منصور شیشه‌فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران این شهرستان گفت: در سفر به شهرستان آران و بیدگل عملیات پیشگیری و کنترل سیل در محدوده رودخانه‌های فصلی این شهرستان انجام شد.

وی به ۱۵ کیلومتر رودخانه‌های فصلی شهرستان آران و بیدگل اشاره کرد و گفت: ۸۰ کیلومتر از این رودخانه‌ها لایروبی، ۵۰ کیلومتر تعیین حریم بستر و یک کیلومتر هم دیواره‌چینی روی رودخانه‌های پرخطر انجام شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان اظهار داشت: با همت شهرداران شهرستان آران و بیدگل ۱۵ میلیارد تومان اعتبار برای پیشگیری از سیل در این منطقه اختصاص یافته است که ۱۰کیلومتر از روخانه‌های فصلی لایروبی و ۲ دهنه پل احداث و بازسازی و همچنین ۲ کیلومتر نخاله‌برداری و بازگشایی مسیر انجام شده است.

بحران

وی اعلام کرد: با توجه به رخداد زلزله‌های اخیر آران و بیدگل و بررسی و هماهنگی‌های انجام شده با دانشگاه اصفهان، مطالعات پهنه‌بندی خطر زلزله در این منطقه انجام می‌شود و شرح خدمات آن مشخص و در دوره زمانبندی، این مطالعات روی توان لرزه‌خیزی منطقه انجام می‌شود.

منصور شیشه فروش گفت: در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان آران و بیدگل، پیشگیری و کنترل بیماری سالک این منطقه مورد تاکید قرار گرفت که در این خصوص ۲ هزار هکتار عملیات لانه‌کوبی و کنترل مخزن جوندگان در این شهرستان انجام شده است.

وی ادامه داد: در راستای پیشگیری و کنترل بیماری سالک در شهرستان آران و بیدگل مقرر شد که شبکه بهداشت و درمان این شهرستان با همکاری اداره منابع طبیعی و شهرداری‌ها، انتقال نخاله‌های شهری را انجام دهند و آموزش عمومی، لانه‌کوبی و سم‌پاشی مناطق پرخطر جهت پیشگیری از ابتلا به سالک انجام شود.

 

 

مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی  فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ جلسه کارگروه آرد و نان شهرستان به ریاست فرماندار و با حضور بخشداران مرکزی و کویرات و اعضای کارگروه در سالن ۴ دی فرمانداری به منظور بررسی چگونگی اجرای طرح هدفمندی یارانه نان برگزار شد. فرماندار شهرستان آران و بیدگل؛ عرضه خارج از شبکه آرد و […]

۱۲ مهر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی اکبر رضایی فرماندار، به همراه مدیر اداره برق شهرستان، در راستای مصوبات جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان، از شرکت نساجی پرین آریایی واقع در شهرک صنعتی انصار نوش آباد بازدید کرد.

۱۲ مهر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل، در این ملاقات‌ها که در محل اتاق فرماندار برگزار شد، تعدادی از شهروندان شهرستان آران و بیدگل در دیدار چهره به چهره با دکتر علی اکبر رضایی فرماندار این شهرستان به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند. فرماندار شهرستان آران و بیدگل در این ملاقات‌ها با […]

۱۲ مهر ۱۴۰۱

در پی درگذشت مادر بزرگوار شهید والامقام حسین ایمانی، فرماندار شهرستان آران و بیدگل پیام تسلیتی صادر کرد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل متن پیام به شرح زیر است:    بسم الله الرحمن الرحیم کلُّ مَنْ عَلیها فَان وَ یبقَی وَجْهُ رَبَّک ذوالـجلالِ والاکـرامِ خانواده محترم شهید والامقام حسین ایمانی درگذشت اندوهبار […]

۱۰ مهر ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :