سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
۱۷:۰۶:۱۲
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

فرماندار شهرستان آران و بیدگل: ۹۷ درصد از نانوایی‌های شهرستان به کارتخوان هوشمند مجهز شده اند

فرماندار شهرستان آران و بیدگل: در راستای هوشمندسازی یارانه نان و به منظور مدیریت و شفاف سازی میزان تخصیص آرد به نانوایی‌ها، 97 درصد از نانوایی‌های شهرستان به کارتخوان هوشمند مجهز شده اند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل، دکتر علی اکبر رضایی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در جلسه کارگروه آرد و نان شهرستان اظهار کرد: شهرستان آران و بیدگل بالغ بر ۱۶۹ نانوایی دارد که از این تعداد طی یک ماه گذشته با اجرایی شدن طرح هوشمندسازی یارانه نان، ۹۷ درصد از نانوایی‌ها […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل، دکتر علی اکبر رضایی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در جلسه کارگروه آرد و نان شهرستان اظهار کرد: شهرستان آران و بیدگل بالغ بر ۱۶۹ نانوایی دارد که از این تعداد طی یک ماه گذشته با اجرایی شدن طرح هوشمندسازی یارانه نان، ۹۷ درصد از نانوایی‌ها به کارتخوان هوشمند مجهز شده‌اند.

وی گفت: در زمان اجرای این طرح که در راستای تأمین امنیّت غذایی مردم و با هدف جلوگیری از قاچاق آرد و نان می باشد، هیچ تغییری در حجم و قیمت عرضه نان و یا محدودیتی در توزیع نان برای شهروندان صورت نمی گیرد و تنها شیوه تخصیص یارانه به نانوایان متفاوت خواهد بود.

وی با تأکید بر اینکه یارانه از آرد حذف نمی‌شود بلکه شاهد یک نوع جابه‌جایی و تخصیص یارانه از نانوا به مردم هستیم، افزود: با اجرای طرح هوشمندسازی یارانه نان، میزان مصرف نان در هر روز و میزان مصرف آرد و پخت نان در نانوایی‌ها مشخص می شود و بر اساس آن یارانه نان هر ماه در اختیار مردم قرار می‌گیرد و نانوا با خرید آرد آزاد، نان را با همان قیمت قبل به دست مصرف‌کننده می‌رساند و دولت مابه التفاوت قیمت یارانه آرد را هر شب به حساب نانوا واریز می کند.

وی افزود: مردم در زمان خرید نان از همان کارت‌های بانکی خود بصورت معمول استفاده می کنند و نانوایان به ازای میزان فروش خود، سهمیه آرد دریافت خواهند کرد تا از این طریق جلوی هرگونه سوء استفاده، فروش نامتعارف و قاچاق آرد گرفته شود.

وی گفت: با اجرای این طرح با ایجاد فضای رقابتی بین نانوایان، شاهد نظم درتوزیع، مدیریت پخت، توزیع عادلانه یارانه نان و افزایش کیفیت نان خواهیم بود.

رضایی با اشاره به اینکه با اجرای این طرح تمامی تراکنش نانواها با یک شبکه یکپارچه رصد خواهند شد، تصریح کرد: هر نانوا بر اساس پخت نان که انجام می‌دهد یارانه آرد را خواهد گرفت که این مهم از فروش آزاد آرد جلوگیری می‌شود.

وی ساماندهی بیشتر و نظارت بر نحوه پخت و توزیع نان را از دیگر فواید اجرای این طرح عنوان کرد و ادامه داد: با اجرای این طرح از قاچاق آرد و توزیع خارج از شبکه آرد جلوگیری می شود.

مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ در نشست دوره‌ای مدیران تبلیغات اسلامی شهرستان‌های استان اصفهان که با حضور مدیرکل تبلیغات اسلامی این استان در منطقه گردشگری اسفرجان شهرستان شهرضا برگزار شد، اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آران و بیدگل به عنوان اداره برتر در ارزیابی عملکرد ادارات تبلیغات اسلامی استان اصفهان در سال […]

۱۴ خرداد ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ مراسم سی و چهارمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) با حضور امام جمعه و فرماندار آران و بیدگل، مسئولان، روحانیون و اقشار مختلف مردم با سخنرانی نماینده محترم ولی‌فقیه در منطقه و امام جمعه کاشان در مصلای نماز جمعه آران و بیدگل برگزار شد.

۱۴ خرداد ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی‌اکبر رضایی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با تسلیت فرار رسیدن سی‌وچهارمین سالروز ارتحال ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (رضوان‌الله‌تعالی‌علیه) و گرامیداشت شصتمین سالروز قیام خونین ۱۵خرداد۱۳۴۲ پیامی صادر کرد. وی در این پیام آورده است: چهاردهم خردادماه، سالگرد عروج ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی […]

۱۴ خرداد ۱۴۰۲
براساس مصوبه هیأت وزیران، ساعت کاری ادارات از ۱۵ خردادماه تغییر خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ بنا بر تصویب نامه هیأت وزیران، به منظور مدیریت بهینه مصرف انرژی، ساعات آغاز به کار و خاتمه تمامی دستگاه‌های اجرایی (موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری) و بانک‌ها، شهرداری‌ها و سایر نهادهای عمومی از پانزدهم خرداد ماه تا پانزدهم شهریور ماه، از ساعت ۶:۰۰ […]

۱۳ خرداد ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 8 =