دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳
۰۱:۳۶:۵۱
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

فرماندار شهرستان آران و بیدگل: ۹۷ درصد از نانوایی‌های شهرستان به کارتخوان هوشمند مجهز شده اند

فرماندار شهرستان آران و بیدگل: در راستای هوشمندسازی یارانه نان و به منظور مدیریت و شفاف سازی میزان تخصیص آرد به نانوایی‌ها، 97 درصد از نانوایی‌های شهرستان به کارتخوان هوشمند مجهز شده اند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل، دکتر علی اکبر رضایی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در جلسه کارگروه آرد و نان شهرستان اظهار کرد: شهرستان آران و بیدگل بالغ بر ۱۶۹ نانوایی دارد که از این تعداد طی یک ماه گذشته با اجرایی شدن طرح هوشمندسازی یارانه نان، ۹۷ درصد از نانوایی‌ها […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل، دکتر علی اکبر رضایی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در جلسه کارگروه آرد و نان شهرستان اظهار کرد: شهرستان آران و بیدگل بالغ بر ۱۶۹ نانوایی دارد که از این تعداد طی یک ماه گذشته با اجرایی شدن طرح هوشمندسازی یارانه نان، ۹۷ درصد از نانوایی‌ها به کارتخوان هوشمند مجهز شده‌اند.

وی گفت: در زمان اجرای این طرح که در راستای تأمین امنیّت غذایی مردم و با هدف جلوگیری از قاچاق آرد و نان می باشد، هیچ تغییری در حجم و قیمت عرضه نان و یا محدودیتی در توزیع نان برای شهروندان صورت نمی گیرد و تنها شیوه تخصیص یارانه به نانوایان متفاوت خواهد بود.

وی با تأکید بر اینکه یارانه از آرد حذف نمی‌شود بلکه شاهد یک نوع جابه‌جایی و تخصیص یارانه از نانوا به مردم هستیم، افزود: با اجرای طرح هوشمندسازی یارانه نان، میزان مصرف نان در هر روز و میزان مصرف آرد و پخت نان در نانوایی‌ها مشخص می شود و بر اساس آن یارانه نان هر ماه در اختیار مردم قرار می‌گیرد و نانوا با خرید آرد آزاد، نان را با همان قیمت قبل به دست مصرف‌کننده می‌رساند و دولت مابه التفاوت قیمت یارانه آرد را هر شب به حساب نانوا واریز می کند.

وی افزود: مردم در زمان خرید نان از همان کارت‌های بانکی خود بصورت معمول استفاده می کنند و نانوایان به ازای میزان فروش خود، سهمیه آرد دریافت خواهند کرد تا از این طریق جلوی هرگونه سوء استفاده، فروش نامتعارف و قاچاق آرد گرفته شود.

وی گفت: با اجرای این طرح با ایجاد فضای رقابتی بین نانوایان، شاهد نظم درتوزیع، مدیریت پخت، توزیع عادلانه یارانه نان و افزایش کیفیت نان خواهیم بود.

رضایی با اشاره به اینکه با اجرای این طرح تمامی تراکنش نانواها با یک شبکه یکپارچه رصد خواهند شد، تصریح کرد: هر نانوا بر اساس پخت نان که انجام می‌دهد یارانه آرد را خواهد گرفت که این مهم از فروش آزاد آرد جلوگیری می‌شود.

وی ساماندهی بیشتر و نظارت بر نحوه پخت و توزیع نان را از دیگر فواید اجرای این طرح عنوان کرد و ادامه داد: با اجرای این طرح از قاچاق آرد و توزیع خارج از شبکه آرد جلوگیری می شود.

مطالب مشابه

به گزارش کمیته اطلاع رسانی انتخابات شهرستان آران و بیدگل؛ نخستین جلسه کارگروه اجرای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به ریاست علی‌اکبر رضایی فرماندار و اعضای کمیته‌های اجرایی انتخابات صبح امروز یکشنبه ۶ خردادماه در محل فرمانداری برگزار شد. در این نشست کلیات قانون و آیین‌نامه‌ی اجرایی انتخابات ریاست جمهوری مورد بررسی قرار گرفت.

۶ خرداد ۱۴۰۳
 روند اجرای طرح‌ نهضت ملّی در سومین جلسه شورای مسکن شهرستان آران و بیدگل با حضور فرماندار بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ سومین جلسه شورای مسکن با حضور علی‌اکبر رضایی فرماندار، معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری، بخشدار مرکزی و سایر اعضاء با محوریت بررسی روند اجرای طرح‌ نهضت ملّی مسکن در شهرستان آران و بیدگل برگزار شد. در این نشست ضمن نظارت بر روند اجرای نهضت […]

۶ خرداد ۱۴۰۳

مراسم بزرگداشت شهدای خدمت؛ خادم‌الرضا(علیه‌السلام) شهید آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی و همراهان شهیدش، شامگاه جمعه ۴خردادماه با حضور خانواده معظم شهدا، اقشار مختلف مردم، مسئولان شهرستان و با سخنرانی نماینده محترم ولی‌فقیه در منطقه و امام جمعه کاشان در مصلی آران و بیدگل برگزار شد.

۵ خرداد ۱۴۰۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ همزمان با شهادت رئیس جمهور شهید آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی و همراهان وی با حضور هیئات مذهبی شهرستان آران و بیدگل در مصلای نمازجمعه، مردم و مسئولان به عزاداری و سینه‌زنی پرداختند. ذکر مصیبت، نوحه‌سرایی توسط مداحان اهل بیت(علیهم‌السلام)، سخنرانی امام جمعه و حضور خادمیاران، یاوران و […]

۳ خرداد ۱۴۰۳
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 18 =