نقش پزشکان و داروسازان در افزایش «سواد بهداشتی» و «سواد تاب‌آوری در مقابل ویروس کرونا» برجسته‌تر از هر زمان دیگری است

فرماندار شهرستان آران و بیدگل در پیامی روز «پزشک» و «داروساز» را تبریک گفت

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل، دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با صدور پیامی «یکم شهریور ماه؛ زادروز ابوعلی سینا و روز پزشک» و «پنجم شهریورماه؛ روز تولد زکربای رازی و روز داروسازی» را به تمامی پزشکان و داروسازان ایران زمین، به ویژه پزشکان و داروسازان این شهرستان تبریک گفت. […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل، دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با صدور پیامی «یکم شهریور ماه؛ زادروز ابوعلی سینا و روز پزشک» و «پنجم شهریورماه؛ روز تولد زکربای رازی و روز داروسازی» را به تمامی پزشکان و داروسازان ایران زمین، به ویژه پزشکان و داروسازان این شهرستان تبریک گفت.

وی در این پیام، پزشکان و داروسازان را به عنوان «فرشتگان نجات»، «مدافعان حریم بهداشت و سلامت مردم» و «پیشقراولان ترویج سلامت و روان» شهروندان ذکر کرده و آورده است: مجموعه کادر بهداشتی-درمانی، پزشکان و داروسازان شهرستان آران و بیدگل یکی از دانش‌بنیان‌ترین، هوشمندانه‎ترین و دانش‌پایه‌ترین کارگزاران ایران اسلامی در بخش درمان محسوب می‌شوند.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل پزشکان و داروسازان شاغل در مراکز مربوطه در شهرستان آران و بیدگل را مهم‌ترین حلقه‌های سلامت مردم ارزیابی کرده و آورده است: بدون شک پزشکان و داروسازان  با تعهد، تخصص و عشق به شغلشان سلامتی بیماران و جامعه را در شرایط حساس کرونایی تضمین می‌کنند و افرادی هستند که بیش از همه در دل حادثه خدمت‌رسانی می‌کنند.

وی پزشکان و داروسازان را سفرای تسکین آلام دردمندان از یکطرف و عاملان ترویج بهداشت و سلامتی از طرف دیگر عنوان کرده و خدمت‌رسانی آنان را جلوه‌های زیبایی از نمایش ایثار، فداکاری و ازجان‌گذشتگی در شرایط کنونی بحران کرونا ذکر کرده است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل به نقش بی‌بدیل پزشکان و داروسازان در نظام سلامت کشور اشاره کرده و از خدمات ایثارگونه پزشکان، پرستاران، کادر بهداشت و درمان، داروسازان و داروخانه‌داران تشکر کرده و آورده است: همچنان نیازمند همراهی همه مردم در اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک به منظور قطع زنجیره انتقال کرونا هستیم.

دکتر بایبوردی با اشاره به آیه ۳۲ سوره مائده اشاره کرده و آورده است: با الهام از کلام وحی و اینکه «هرکس نفسی را حیات بخشد گویی همه مردم را حیات بخشیده است» می‌توان به نقش کلیدی و راهبردی پزشکان و داروسازان در صیانت از جان و سلامت مردم صحه گذاشت.

فرماندار گفت: بدن شک با مطالعات، پژوهش‌ها و برنامه‌ریزی‌های انجام شده از سوی نخبگان ایرانی و در راس آن نخبگان عرصه پزشکی و داروسازی، جمهوری اسلامی ایران توانسته است به جمع باشگاه سازندگان واکسن کرونا وارد شود.

وی اضافه کرده است: بدون شک بهترین هدیه به پزشکان و داروسازان در شرایط بحران کرونا، رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم است.

وی در این پیام تاکید کرده است: راهبرد اصولی دولت انجام واکسیناسیون سراسری و عمومی مردم برای مقابله با کروناست و دستاورد اصلی و بزرگ دانشمندان جوان ایرانی در شرایط کرونایی، ساخت واکسن کروناست.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل در خاتمه اظهار امیدواری کرده است تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ماسک زدن از سوی مردم از یکطرف و تولید انبوه واکسن کرونا توسط دستگاه‌های مربوطه در دولت از طرف دیگر، شاهد قطع رنجیره انتقال کرونا و بازگشت به زندگی عادی ایرانیان باشیم؛ ان‌شاءالله.

برچسب ها :
مطالب مشابه
فرماندار شهرستان آران و بیدگل در پیامی هفته فراجا را به جهادگران عرصه نظم و امنیّت در شهرستان تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل، متن پیام علی اکبر رضایی با این شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم «فَضَّلَ اللَّهُ المُجاهِدینَ بِأَموالِهِم وَأَنفُسِهِم عَلَی القاعِدینَ دَرَجَهً » نساء – ۹۵ نیروی انتظامی به عنوان نهادی برخاسته از مردم و برای مردم در تاریخ پرافتخار نظام جمهوری اسلامی ایران، همواره قرین شجاعت، […]

۱۳ مهر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی  فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ جلسه کارگروه آرد و نان شهرستان به ریاست فرماندار و با حضور بخشداران مرکزی و کویرات و اعضای کارگروه در سالن ۴ دی فرمانداری به منظور بررسی چگونگی اجرای طرح هدفمندی یارانه نان برگزار شد. فرماندار شهرستان آران و بیدگل؛ عرضه خارج از شبکه آرد و […]

۱۲ مهر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی اکبر رضایی فرماندار، به همراه مدیر اداره برق شهرستان، در راستای مصوبات جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان، از شرکت نساجی پرین آریایی واقع در شهرک صنعتی انصار نوش آباد بازدید کرد.

۱۲ مهر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل، در این ملاقات‌ها که در محل اتاق فرماندار برگزار شد، تعدادی از شهروندان شهرستان آران و بیدگل در دیدار چهره به چهره با دکتر علی اکبر رضایی فرماندار این شهرستان به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند. فرماندار شهرستان آران و بیدگل در این ملاقات‌ها با […]

۱۲ مهر ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :