پلیس راه، راهداران و اعضای شورای ترافیک، عاملان اصلی تحقق «حکمرانی خوب و مطلوب در حوزه حمل و نقل جاده‌ای» هستند

فرمانده پاسگاه پلیس راه کاشان – قم معارفه شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل، دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در آیین تکریم و معارفه فرمانده پاسگاه پلیس راه کاشان – قم اظهار داشت: برای رسیدن به حکمرانی خوب و مطلوب جاده‌ای، مدیریت «پیش‌بینی» و «پیشگیری از سوانح ترافیکی» ضرورت دارد. وی تاکید کرد: حکمرانی خوب و مطلوب جاده‌ای […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل، دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در آیین تکریم و معارفه فرمانده پاسگاه پلیس راه کاشان – قم اظهار داشت: برای رسیدن به حکمرانی خوب و مطلوب جاده‌ای، مدیریت «پیش‌بینی» و «پیشگیری از سوانح ترافیکی» ضرورت دارد.

وی تاکید کرد: حکمرانی خوب و مطلوب جاده‌ای با دانش‌بنیان بودن پلیس‌راه و راهداران از یکسو و همچنین چابک بودن کادر پلیس راه و راهداران از سوی دیگر رخ می‌دهد یا عملیاتی می‌شود.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل به نقش مستقیم و مهم راهداران و پلیسان راه در کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای اشاره کرد و افزود: «پیش‌بینی» و «پیشگیری» از تصادفات در توسعه همه‌جانبه و پایدار شهرستان هم مهم ارزیابی می‌شود.

وی با بیان اینکه عامل اصلی مرگ و میر در حال حاضر بعد از کرونا، تصادفات جاده‌ای است، بیان داشت: طبق آمارهای جهانی هر ۲۴ ثانیه، یک نفر در جاده‌‌های جهان، جان خود را از دست می‌دهند و به نظر می‌رسد این آمار در ایران بیشتر باشد.

دکتر بایبوردی به نقش برجسته شورای ترافیک هر شهرستان در سیاستگذاری، هدایت‌گری و مدیریت کاهش وقوع تصادفات و میزان تلفات جاده‌ای اشاره کرد و گفت: یکی از دلایل توسعه شتاب‌زای شهرستان آران و بیدگل و استقرار این شهرستان بر مدار توسعه‌یافتگی، برخورداری این شهرستان از ۳۰۰ کیلومتر راه ایمن است.

وی اذعان داشت: راه رسیدن به شهرستان پیشرفته، استان پیشتاز و کشور توسعه یافته، داشتن حمل و نقل و راه‌های مواصلاتی استاندارد است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل یادآور شد: پلیس راه، راهداران و اعضای شورای ترافیک، عاملان اصلی «تحقق حکمرانی خوب و مطلوب در حوزه حمل و نقل جاده‌ای» هستند.

وی صیانت از جان، سلامت و اموال رانندگان و مسافران جاده‌ها و تقویت امنیت جاده‌ای را از جمله ماموریت‌های مهم ماموران پلیس راه و راهداران برشمرد و افزود: نقش پلیسان راه در افزایش یا کاهش رضایتمندی و از بین بردن شکاف‌های احتمالی بین مردم و مسئولان مهم ارزیابی می‌شود.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل بر ضرورت کاهش پایدار تصادفات جاده‌ای اشاره کرد و گفت: اقدامات مداخله‌گرانه و شناسایی نقاط پرحادثه و رفع مشکل این نقاط می‌تواند به کاهش تصادفات جاده‌ای کمک کند.

وی بر ضرورت فرهنگ‌سازی حوزه ترافیک از سوی گروه‌های مرجع از قبیل روحانیون، استادان و هنرمندان اشاره کرد و گفت: برای مثال رانندگان ما باید بدانند که تلفن همراه، همراه خوبی برای رانندگان در حین رانندگی نیست.

دکتر بایبوردی خاطرنشان کرد: باید فرهنگ‌سازی بکنیم که در رانندگی، رسیدن به مقصد ملاک نیست؛ بلکه به سلامت به مقصد رسیدن، ملاک است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل یادآور شد: بر اساس بند الف ماده ۱۰۸ قانون برنامه ششم توسعه باید تا پایان این برنامه یعنی سال ۱۴۰۰ میزان تلفات حوادث رانندگی شهری به تعداد هر ۱۰ هزار دستگاه خودرو، ۳۱ درصد کاهش یابد.

وی افزود: همچنین بر اساس بند ۳۹ بخش «ج» ماده ۳۰ قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور می‌بایست سالانه دستگاه‎های اجرایی ۱۰ درصد کاهش میزان تلفات را برنامه‎ریزی و اقدامات لازم در این زمینه انجام دهند.

گفتنی است طی آیینی با حضور فرماندار شهرستان آران و بیدگل، فرماندار شهرستان کاشان، فرمانده پاسگاه پلیس راه استان اصفهان و فرماندهان انتظامی دو شهرستان از زحمات سرهنگ دوم یزدان بخش تقدیر و سرگرد سلیمانی به عنوان فرمانده جدید پلیس راه کاشان – قم معارفه شد.

برچسب ها :
مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی  فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ جلسه کارگروه آرد و نان شهرستان به ریاست فرماندار و با حضور بخشداران مرکزی و کویرات و اعضای کارگروه در سالن ۴ دی فرمانداری به منظور بررسی چگونگی اجرای طرح هدفمندی یارانه نان برگزار شد. فرماندار شهرستان آران و بیدگل؛ عرضه خارج از شبکه آرد و […]

۱۲ مهر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی اکبر رضایی فرماندار، به همراه مدیر اداره برق شهرستان، در راستای مصوبات جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان، از شرکت نساجی پرین آریایی واقع در شهرک صنعتی انصار نوش آباد بازدید کرد.

۱۲ مهر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل، در این ملاقات‌ها که در محل اتاق فرماندار برگزار شد، تعدادی از شهروندان شهرستان آران و بیدگل در دیدار چهره به چهره با دکتر علی اکبر رضایی فرماندار این شهرستان به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند. فرماندار شهرستان آران و بیدگل در این ملاقات‌ها با […]

۱۲ مهر ۱۴۰۱

در پی درگذشت مادر بزرگوار شهید والامقام حسین ایمانی، فرماندار شهرستان آران و بیدگل پیام تسلیتی صادر کرد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل متن پیام به شرح زیر است:    بسم الله الرحمن الرحیم کلُّ مَنْ عَلیها فَان وَ یبقَی وَجْهُ رَبَّک ذوالـجلالِ والاکـرامِ خانواده محترم شهید والامقام حسین ایمانی درگذشت اندوهبار […]

۱۰ مهر ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :