پنج شنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
۱۹:۵۸:۰۳
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

پلیس راه، راهداران و اعضای شورای ترافیک، عاملان اصلی تحقق «حکمرانی خوب و مطلوب در حوزه حمل و نقل جاده‌ای» هستند

فرمانده پاسگاه پلیس راه کاشان – قم معارفه شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل، دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در آیین تکریم و معارفه فرمانده پاسگاه پلیس راه کاشان – قم اظهار داشت: برای رسیدن به حکمرانی خوب و مطلوب جاده‌ای، مدیریت «پیش‌بینی» و «پیشگیری از سوانح ترافیکی» ضرورت دارد. وی تاکید کرد: حکمرانی خوب و مطلوب جاده‌ای […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل، دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در آیین تکریم و معارفه فرمانده پاسگاه پلیس راه کاشان – قم اظهار داشت: برای رسیدن به حکمرانی خوب و مطلوب جاده‌ای، مدیریت «پیش‌بینی» و «پیشگیری از سوانح ترافیکی» ضرورت دارد.

وی تاکید کرد: حکمرانی خوب و مطلوب جاده‌ای با دانش‌بنیان بودن پلیس‌راه و راهداران از یکسو و همچنین چابک بودن کادر پلیس راه و راهداران از سوی دیگر رخ می‌دهد یا عملیاتی می‌شود.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل به نقش مستقیم و مهم راهداران و پلیسان راه در کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای اشاره کرد و افزود: «پیش‌بینی» و «پیشگیری» از تصادفات در توسعه همه‌جانبه و پایدار شهرستان هم مهم ارزیابی می‌شود.

وی با بیان اینکه عامل اصلی مرگ و میر در حال حاضر بعد از کرونا، تصادفات جاده‌ای است، بیان داشت: طبق آمارهای جهانی هر ۲۴ ثانیه، یک نفر در جاده‌‌های جهان، جان خود را از دست می‌دهند و به نظر می‌رسد این آمار در ایران بیشتر باشد.

دکتر بایبوردی به نقش برجسته شورای ترافیک هر شهرستان در سیاستگذاری، هدایت‌گری و مدیریت کاهش وقوع تصادفات و میزان تلفات جاده‌ای اشاره کرد و گفت: یکی از دلایل توسعه شتاب‌زای شهرستان آران و بیدگل و استقرار این شهرستان بر مدار توسعه‌یافتگی، برخورداری این شهرستان از ۳۰۰ کیلومتر راه ایمن است.

وی اذعان داشت: راه رسیدن به شهرستان پیشرفته، استان پیشتاز و کشور توسعه یافته، داشتن حمل و نقل و راه‌های مواصلاتی استاندارد است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل یادآور شد: پلیس راه، راهداران و اعضای شورای ترافیک، عاملان اصلی «تحقق حکمرانی خوب و مطلوب در حوزه حمل و نقل جاده‌ای» هستند.

وی صیانت از جان، سلامت و اموال رانندگان و مسافران جاده‌ها و تقویت امنیت جاده‌ای را از جمله ماموریت‌های مهم ماموران پلیس راه و راهداران برشمرد و افزود: نقش پلیسان راه در افزایش یا کاهش رضایتمندی و از بین بردن شکاف‌های احتمالی بین مردم و مسئولان مهم ارزیابی می‌شود.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل بر ضرورت کاهش پایدار تصادفات جاده‌ای اشاره کرد و گفت: اقدامات مداخله‌گرانه و شناسایی نقاط پرحادثه و رفع مشکل این نقاط می‌تواند به کاهش تصادفات جاده‌ای کمک کند.

وی بر ضرورت فرهنگ‌سازی حوزه ترافیک از سوی گروه‌های مرجع از قبیل روحانیون، استادان و هنرمندان اشاره کرد و گفت: برای مثال رانندگان ما باید بدانند که تلفن همراه، همراه خوبی برای رانندگان در حین رانندگی نیست.

دکتر بایبوردی خاطرنشان کرد: باید فرهنگ‌سازی بکنیم که در رانندگی، رسیدن به مقصد ملاک نیست؛ بلکه به سلامت به مقصد رسیدن، ملاک است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل یادآور شد: بر اساس بند الف ماده ۱۰۸ قانون برنامه ششم توسعه باید تا پایان این برنامه یعنی سال ۱۴۰۰ میزان تلفات حوادث رانندگی شهری به تعداد هر ۱۰ هزار دستگاه خودرو، ۳۱ درصد کاهش یابد.

وی افزود: همچنین بر اساس بند ۳۹ بخش «ج» ماده ۳۰ قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور می‌بایست سالانه دستگاه‎های اجرایی ۱۰ درصد کاهش میزان تلفات را برنامه‎ریزی و اقدامات لازم در این زمینه انجام دهند.

گفتنی است طی آیینی با حضور فرماندار شهرستان آران و بیدگل، فرماندار شهرستان کاشان، فرمانده پاسگاه پلیس راه استان اصفهان و فرماندهان انتظامی دو شهرستان از زحمات سرهنگ دوم یزدان بخش تقدیر و سرگرد سلیمانی به عنوان فرمانده جدید پلیس راه کاشان – قم معارفه شد.

برچسب ها :
مطالب مشابه
فرماندار و رییس هیات اجرایی انتخابات شهرستان آران و بیدگل گفت: یک هزار و 176 نفر در این شهرستان مسوولیت اجرا و نظارت بر انتخابات ۱۱ اسفند امسال را بر عهده دارند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی‌اکبر رضایی گفت: تعداد ۸۳ شعبه اخذ رأی برای برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در این شهرستان تعیین شده که نسبت به دوره قبل انتخابات مجلس، ۱۳ شعبه اخذ رأی افزایش یافته است. رئیس کارگروه اجرای انتخابات شهرستان […]

۷ اسفند ۱۴۰۲
نخستین مجلس دانش آموزی آران و بیدگل با حضور ۱۲۰ دانش آموز منتخب مدارس شهرستان شروع به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل و به نقل از خبرگزاری صداوسیما؛ فرماندار شهرستان آران و بیدگل گفت: این مجلس دانش‌آموزی برای اولین‌بار با هدف پیگیری مطالبات دانش‌آموزان شهرستان در حوزه‌های مختلف تشکیل شده است. علی‌اکبر رضایی افزود: اعضای این مجلس که با انتخابات مدارس انتخاب شده‌اند از بین خود ۷ نفر […]

۷ اسفند ۱۴۰۲

به گزارش کمیته اطلاع‌رسانی انتخابات شهرستان آران و بیدگل؛ با حضور رئیس و اعضای هیات بازرسی انتخابات، جلسه آموزشی بازرسان و سربازرسان برگزار شد. آموزش استفاده از اپلیکیشن بازرسی انتخابات در روز اخذ رأی و آشنایی با شرح وظایف مربوطه از جمله موارد مطرح در این نشست بود.

۷ اسفند ۱۴۰۲

به گزارش کمیته اطلاع‌رسانی انتخابات شهرستان آران و بیدگل؛ چهاردهمین جلسه هیئت اجرایی دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری با حضور علی‌اکبر رضایی فرماندار و رئیس هیئت اجرایی شهرستان، اعضای هیئت نظارت و اعضای هیئت اجرایی انتخابات در سالن ۴دی فرمانداری برگزار شد. در این جلسه قوانین و دستورالعمل […]

۴ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =