سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲
۱۲:۰۴:۳۱
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

پلیس راه، راهداران و اعضای شورای ترافیک، عاملان اصلی تحقق «حکمرانی خوب و مطلوب در حوزه حمل و نقل جاده‌ای» هستند

فرمانده پاسگاه پلیس راه کاشان – قم معارفه شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل، دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در آیین تکریم و معارفه فرمانده پاسگاه پلیس راه کاشان – قم اظهار داشت: برای رسیدن به حکمرانی خوب و مطلوب جاده‌ای، مدیریت «پیش‌بینی» و «پیشگیری از سوانح ترافیکی» ضرورت دارد. وی تاکید کرد: حکمرانی خوب و مطلوب جاده‌ای […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل، دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در آیین تکریم و معارفه فرمانده پاسگاه پلیس راه کاشان – قم اظهار داشت: برای رسیدن به حکمرانی خوب و مطلوب جاده‌ای، مدیریت «پیش‌بینی» و «پیشگیری از سوانح ترافیکی» ضرورت دارد.

وی تاکید کرد: حکمرانی خوب و مطلوب جاده‌ای با دانش‌بنیان بودن پلیس‌راه و راهداران از یکسو و همچنین چابک بودن کادر پلیس راه و راهداران از سوی دیگر رخ می‌دهد یا عملیاتی می‌شود.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل به نقش مستقیم و مهم راهداران و پلیسان راه در کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای اشاره کرد و افزود: «پیش‌بینی» و «پیشگیری» از تصادفات در توسعه همه‌جانبه و پایدار شهرستان هم مهم ارزیابی می‌شود.

وی با بیان اینکه عامل اصلی مرگ و میر در حال حاضر بعد از کرونا، تصادفات جاده‌ای است، بیان داشت: طبق آمارهای جهانی هر ۲۴ ثانیه، یک نفر در جاده‌‌های جهان، جان خود را از دست می‌دهند و به نظر می‌رسد این آمار در ایران بیشتر باشد.

دکتر بایبوردی به نقش برجسته شورای ترافیک هر شهرستان در سیاستگذاری، هدایت‌گری و مدیریت کاهش وقوع تصادفات و میزان تلفات جاده‌ای اشاره کرد و گفت: یکی از دلایل توسعه شتاب‌زای شهرستان آران و بیدگل و استقرار این شهرستان بر مدار توسعه‌یافتگی، برخورداری این شهرستان از ۳۰۰ کیلومتر راه ایمن است.

وی اذعان داشت: راه رسیدن به شهرستان پیشرفته، استان پیشتاز و کشور توسعه یافته، داشتن حمل و نقل و راه‌های مواصلاتی استاندارد است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل یادآور شد: پلیس راه، راهداران و اعضای شورای ترافیک، عاملان اصلی «تحقق حکمرانی خوب و مطلوب در حوزه حمل و نقل جاده‌ای» هستند.

وی صیانت از جان، سلامت و اموال رانندگان و مسافران جاده‌ها و تقویت امنیت جاده‌ای را از جمله ماموریت‌های مهم ماموران پلیس راه و راهداران برشمرد و افزود: نقش پلیسان راه در افزایش یا کاهش رضایتمندی و از بین بردن شکاف‌های احتمالی بین مردم و مسئولان مهم ارزیابی می‌شود.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل بر ضرورت کاهش پایدار تصادفات جاده‌ای اشاره کرد و گفت: اقدامات مداخله‌گرانه و شناسایی نقاط پرحادثه و رفع مشکل این نقاط می‌تواند به کاهش تصادفات جاده‌ای کمک کند.

وی بر ضرورت فرهنگ‌سازی حوزه ترافیک از سوی گروه‌های مرجع از قبیل روحانیون، استادان و هنرمندان اشاره کرد و گفت: برای مثال رانندگان ما باید بدانند که تلفن همراه، همراه خوبی برای رانندگان در حین رانندگی نیست.

دکتر بایبوردی خاطرنشان کرد: باید فرهنگ‌سازی بکنیم که در رانندگی، رسیدن به مقصد ملاک نیست؛ بلکه به سلامت به مقصد رسیدن، ملاک است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل یادآور شد: بر اساس بند الف ماده ۱۰۸ قانون برنامه ششم توسعه باید تا پایان این برنامه یعنی سال ۱۴۰۰ میزان تلفات حوادث رانندگی شهری به تعداد هر ۱۰ هزار دستگاه خودرو، ۳۱ درصد کاهش یابد.

وی افزود: همچنین بر اساس بند ۳۹ بخش «ج» ماده ۳۰ قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور می‌بایست سالانه دستگاه‎های اجرایی ۱۰ درصد کاهش میزان تلفات را برنامه‎ریزی و اقدامات لازم در این زمینه انجام دهند.

گفتنی است طی آیینی با حضور فرماندار شهرستان آران و بیدگل، فرماندار شهرستان کاشان، فرمانده پاسگاه پلیس راه استان اصفهان و فرماندهان انتظامی دو شهرستان از زحمات سرهنگ دوم یزدان بخش تقدیر و سرگرد سلیمانی به عنوان فرمانده جدید پلیس راه کاشان – قم معارفه شد.

برچسب ها :
مطالب مشابه
فرماندار شهرستان آران و بیدگل در ملاقات مردمی با جمعی از شهروندان درخواست‌های آنان را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل، دکتر رضایی فرماندار، در دیدار چهره‌به‌چهره با مردم پای صحبت‌های آنان نشست تا پاسخگو و پیگیر خواسته‌ها و مشکلات آنان باشد. در این ملاقات مردمی که صبح امروز دوشنبه در محل دفتر فرماندار برگزار شد درخواست‌های مراجعه‌کنندگان از سوی فرماندار مورد بررسی قرار گرفت و دستورات […]

۲۹ اسفند ۱۴۰۱

در اجرای ماده ۴۴ قانون مدیریت خدمات کشوری و دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی، تخصصی و اختصاصی برای استخدام افراد در دستگاه‌های اجرایی و بنا بر ابلاغ سازمان اداری و استخدامی کشور، ثبت‌نام دهمین آزمون مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور برای جذب نیرو در دستگاه‌های اجرایی از ۱۵ فروردین‌ماه ۱۴۰۲ شروع خواهد گردید.

۲۸ اسفند ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ به مناسبت گرامیداشت سالروز شهادت شهید مهدی باکری و روز شهردار؛ دکتر علی‌اکبر رضایی فرماندار با شهرداران آران و بیدگل، نوش آباد، سفیدشهر و ابوزیدآباد دیدار و گفتگو کرد. دکتر رضایی در این دیدار از خدمات ارزشمند شهرداران و تلاش‌های شبانه‌روزی کارکنان آن مجموعه که زمینه […]

۲۷ اسفند ۱۴۰۱
فرماندار شهرستان آران و بیدگل با صدور پیامی 25 اسفندماه، روز شهردار را به شهرداران شهرستان آران و بیدگل تبریک گفت و از تلاش‌های آنان قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ متن پیام به شرح زیر است: نام‌گذاری ۲۵ اسفندماه؛ با تأسی از سالروز شهادت سردار افتخارآفرین لشکر۳۱ عاشورا شهید مهدی باکری به‌عنوان روز شهردار اقدامی ارزنده و فرصت مغتنمی برای قدردانی و تجلیل از فعالیت‌های خالصانه و شبانه‌روزی خادمان مردم در عرصه‌های مختلف شهرداری و مدیریت […]

۲۵ اسفند ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − چهار =