شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲
۱۹:۲۲:۳۶
فرمانداری شهرستان آران و بیدگل

۲۷% جمعیت شهرستان آران و بیدگل را جمعیت جوان۱۸ تا ۳۵ سال تشکیل می‌دهد

جمعیت، عامل بالقوه قدرت است .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در نشست کارگروه اجتماعی و فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده این شهرستان به سیاست‌های کلی جمعیت و اهداف آن اشاره کرد و گفت: باید با فرهنگ‌سازی برای افزایش نرخ رشد جمعیت، از ورود به خزان و زمستان جمعیتی جلوگیری […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در نشست کارگروه اجتماعی و فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده این شهرستان به سیاست‌های کلی جمعیت و اهداف آن اشاره کرد و گفت: باید با فرهنگ‌سازی برای افزایش نرخ رشد جمعیت، از ورود به خزان و زمستان جمعیتی جلوگیری کنیم.

وی افزود: ارتقای نرخ باروری، جایگزینی و جوان ماندن ترکیب جمعیت، اولویتی ملی است که از زیرساخت‌های مهم توسعه هر کشوری بوده و دوام هر جامعه به این موضوع بستگی دارد.

وی با بیان اینکه بین میزان سواد و افزایش یا کاهش جمعیت رابطه مستقیم و معناداری می‌تواند وجود داشته باشد، افزود: مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی، در مرحله اول باید باور و اعتقاد به افزایش جمعیت پیدا کنند و برای آن زمینه‌سازی کنند که می طلبد دولت و همه دستاوردهای اجرایی و غیر اجرایی از فرزندآوری در جامعه حمایت حداکثری کنند.

دکتر بایبوردی جمعیت جوان ۱۸ تا ۳۵ ساله شهرستان آران و بیدگل را ۲۷% اعلام کرد و افزود: جمعیت، عامل بالقوه قدرت است و اگر این جمعیت دارای مهارت و توانمندی باشد شاخص و تعیین‌کننده در سرنوشت کشورها می‌شود.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل اعلام کرد: در سال گذشته ۱۶۲۴ مورد و در ۷ ماهه نخست سال‌جاری ۷۰۹ مورد موالید در این شهرستان به ثبت رسیده است.

وی به تشکیل کمیته فرهنگی و آموزشی جمعیت در شهرستان آران و بیدگل متشکل از شبکه بهداشت و درمان، ثبت احوال، دانشگاه‌ها و حوزه علمیه در این شهرستان اشاره کرد و افزود: ارائه حمایتهای مادی و معنوی که به نحوی در ذهن و رفتار جوانان احساس امنیت اقتصادی و اجتماعی ایجاد کند بسیار مثمر­ثمر است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل با بیان اینکه افزایش فرزندآوری یکی از مولفه‌های اصلی سیاست‌های کلی جمعیت کشور در شرایط کنونی است، افزود: سیاست افزایش جمعیت باید مجهز به بسیاری از پیوست‌ها و از جمله پیوست تامین و حفاظت از منابع انرژی نیز باشد.

وی بیان داشت: حمایت‌های جامع و مستمر برای تسهیل «ازدواج بهنگام»، تشکیل و تحکیم خانواده را برای دست یافتن به افزایش جمعیت فراهم می‌کند.

دکتر بایبوردی  با بیان اینکه حتی تامین نیروی انسانی و مولد طی دهه‌های آینده با چالش جدی در کشور مواجه خواهد بود، خاطرنشان کرد: موفقیت سیاست‌های کلی جمعیت و افزایش باروری در کشور مستلزم برنامه‌ریزی جامع همراه با تلاش پیگیر و مستمر است و در هر شرایطی ارائه برنامه‌های حمایتی برای افزایش فرزندآوری در آینده ضروری است.

 

مطالب مشابه
صبح روز پنج‌شنبه ۹مهرماه؛ دستورات لازم برای تکمیل و تأمین پزشک دو بیمارستان آران و بیدگل از سوی وزیر بهداشت صادر شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ دکتر بهرام عین‌اللهی در حاشیه بازدید از پروژه بیمارستان امام حسن مجتبی(ع) با اشاره به پیشرفت فیزیکی حدود ۹۰ درصدی این پروژه، در تماس با مدیران معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، دستور تسریع در تکمیل این پروژه را صادر کرد. به گفته وزیر بهداشت […]

۱۰ آذر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل، ظهر امروز پنج‌شنبه ۹ آذرماه؛ دکتر بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با همراهی علی‌اکبر رضایی فرماندار، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان و جمعی از مسئولان به منظور مسائل و مشکلات حوزه بهداشت و درمان این شهرستان از دو بیمارستان امام حسن مجتبی(ع) و […]

۹ آذر ۱۴۰۲
همزمان با سراسر کشور؛ مانور زلزله و ایمنی مدارس در شهرستان آران و بیدگل برگزار شد.

    به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ صبح امروز چهارشنبه ۸ آذرماه، با حضور علی‌اکبر رضایی فرماندار، دبیر مدیریت بحران فرمانداری و دستگاه‌های خدمات‌رسان شهرستان، بیست و پنجمین مانور سراسری زلزله و ایمنیِ مدارس با شعار “مدرسه ایمن – جامعه تاب‌آور” در سطح مدارس این شهرستان برگزار شد. به صدا درآمدن […]

۸ آذر ۱۴۰۲
فرماندار شهرستان آران و بیدگل با صدور پیامی درگذشت پدر شهید والامقام «ابوالفضل دهقانی» را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ متن پیام تسلیت علی‌اکبر رضایی به‌ شرح زیر است: بسم الله الرحمن الرحیم إنّالله و إنّاإلیهِ رَاجعُون خانواده محترم شهید گرانقدر ابوالفضل دهقانی سلام‌علیکم پدران والامقامی که در راه رضای معبود از بهترین سرمایه‌های خویش گذشتند و فرزندان عزیز خود را در راه خدمت به اسلام […]

۸ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =