۲۷% جمعیت شهرستان آران و بیدگل را جمعیت جوان۱۸ تا ۳۵ سال تشکیل می‌دهد

جمعیت، عامل بالقوه قدرت است .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در نشست کارگروه اجتماعی و فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده این شهرستان به سیاست‌های کلی جمعیت و اهداف آن اشاره کرد و گفت: باید با فرهنگ‌سازی برای افزایش نرخ رشد جمعیت، از ورود به خزان و زمستان جمعیتی جلوگیری […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در نشست کارگروه اجتماعی و فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده این شهرستان به سیاست‌های کلی جمعیت و اهداف آن اشاره کرد و گفت: باید با فرهنگ‌سازی برای افزایش نرخ رشد جمعیت، از ورود به خزان و زمستان جمعیتی جلوگیری کنیم.

وی افزود: ارتقای نرخ باروری، جایگزینی و جوان ماندن ترکیب جمعیت، اولویتی ملی است که از زیرساخت‌های مهم توسعه هر کشوری بوده و دوام هر جامعه به این موضوع بستگی دارد.

وی با بیان اینکه بین میزان سواد و افزایش یا کاهش جمعیت رابطه مستقیم و معناداری می‌تواند وجود داشته باشد، افزود: مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی، در مرحله اول باید باور و اعتقاد به افزایش جمعیت پیدا کنند و برای آن زمینه‌سازی کنند که می طلبد دولت و همه دستاوردهای اجرایی و غیر اجرایی از فرزندآوری در جامعه حمایت حداکثری کنند.

دکتر بایبوردی جمعیت جوان ۱۸ تا ۳۵ ساله شهرستان آران و بیدگل را ۲۷% اعلام کرد و افزود: جمعیت، عامل بالقوه قدرت است و اگر این جمعیت دارای مهارت و توانمندی باشد شاخص و تعیین‌کننده در سرنوشت کشورها می‌شود.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل اعلام کرد: در سال گذشته ۱۶۲۴ مورد و در ۷ ماهه نخست سال‌جاری ۷۰۹ مورد موالید در این شهرستان به ثبت رسیده است.

وی به تشکیل کمیته فرهنگی و آموزشی جمعیت در شهرستان آران و بیدگل متشکل از شبکه بهداشت و درمان، ثبت احوال، دانشگاه‌ها و حوزه علمیه در این شهرستان اشاره کرد و افزود: ارائه حمایتهای مادی و معنوی که به نحوی در ذهن و رفتار جوانان احساس امنیت اقتصادی و اجتماعی ایجاد کند بسیار مثمر­ثمر است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل با بیان اینکه افزایش فرزندآوری یکی از مولفه‌های اصلی سیاست‌های کلی جمعیت کشور در شرایط کنونی است، افزود: سیاست افزایش جمعیت باید مجهز به بسیاری از پیوست‌ها و از جمله پیوست تامین و حفاظت از منابع انرژی نیز باشد.

وی بیان داشت: حمایت‌های جامع و مستمر برای تسهیل «ازدواج بهنگام»، تشکیل و تحکیم خانواده را برای دست یافتن به افزایش جمعیت فراهم می‌کند.

دکتر بایبوردی  با بیان اینکه حتی تامین نیروی انسانی و مولد طی دهه‌های آینده با چالش جدی در کشور مواجه خواهد بود، خاطرنشان کرد: موفقیت سیاست‌های کلی جمعیت و افزایش باروری در کشور مستلزم برنامه‌ریزی جامع همراه با تلاش پیگیر و مستمر است و در هر شرایطی ارائه برنامه‌های حمایتی برای افزایش فرزندآوری در آینده ضروری است.

 

مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی  فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ جلسه کارگروه آرد و نان شهرستان به ریاست فرماندار و با حضور بخشداران مرکزی و کویرات و اعضای کارگروه در سالن ۴ دی فرمانداری به منظور بررسی چگونگی اجرای طرح هدفمندی یارانه نان برگزار شد. فرماندار شهرستان آران و بیدگل؛ عرضه خارج از شبکه آرد و […]

۱۲ مهر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی اکبر رضایی فرماندار، به همراه مدیر اداره برق شهرستان، در راستای مصوبات جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان، از شرکت نساجی پرین آریایی واقع در شهرک صنعتی انصار نوش آباد بازدید کرد.

۱۲ مهر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل، در این ملاقات‌ها که در محل اتاق فرماندار برگزار شد، تعدادی از شهروندان شهرستان آران و بیدگل در دیدار چهره به چهره با دکتر علی اکبر رضایی فرماندار این شهرستان به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند. فرماندار شهرستان آران و بیدگل در این ملاقات‌ها با […]

۱۲ مهر ۱۴۰۱

در پی درگذشت مادر بزرگوار شهید والامقام حسین ایمانی، فرماندار شهرستان آران و بیدگل پیام تسلیتی صادر کرد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل متن پیام به شرح زیر است:    بسم الله الرحمن الرحیم کلُّ مَنْ عَلیها فَان وَ یبقَی وَجْهُ رَبَّک ذوالـجلالِ والاکـرامِ خانواده محترم شهید والامقام حسین ایمانی درگذشت اندوهبار […]

۱۰ مهر ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :