معاون فرماندار: طرح‌های حمایتی اشتغال‌زایی بنیاد برکت در شهرستان آران و بیدگل اجرا می‌شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل ابراهیم آقابیگی معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری این شهرستان در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری گفت: یکی از مأموریت‌های اصلی بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، توسعه‌ی کسب و کار پایدار و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی جوامع محروم مبتنی بر مزیت‌های […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل ابراهیم آقابیگی معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری این شهرستان در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری گفت: یکی از مأموریت‌های اصلی بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، توسعه‌ی کسب و کار پایدار و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی جوامع محروم مبتنی بر مزیت‌های نسبی مناطق است.

وی بر اجرای منسجم طرح‌های حمایتی اشتغال‌زایی«آسمان»، «آفتاب» و «سحاب»  بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، با همکاری دستگا‌های عضو کارگروه اشتغال شهرستان آران و بیدگل و مجری طرح اشتغال‌زایی بنیاد برکت در این شهرستان تاکید کرد و گفت: هدف نهایی این طرح‌ها، توسعه مناطق محروم و روستایی شهرستان  با ایجاد اشتغال پایدار است.

ابراهیم آقابیگی اعلام کرد:  این طرح‌های حمایتی در شهرهای نوش‌آباد و سفیدشهر و روستاهای علی‌آباد، محمدآباد و یزدل در بخش مرکزی و روستاهای علی‌آباد، فخره، ریجن، محمدآباد، قاسم‌آباد، کاغذی، یزدلان و حسین‌آباد در بخش کویرات و همچنین منطقه یحیی‌آباد توسط بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) درسال ۱۴۰۱ اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با اهداف کارآفرینی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مناطق محروم و ایجاد فرصت شغلی بر اساس ظرفیت های فردی و محیطی اجرا می‌شود، افزود: در این طرح‌ها برای ایجاد اشتغال و توانمندسازی افراد در مشاغل خرد، خانگی و کارگاهی تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان، اعتبارات و تسهیلات به واجدین شرایط پرداخت می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل با اشاره به همکاری و تعاملات بخشداران مرکزی و کویرات و بنیاد برکت، خاطرنشان کرد: برای اجرای هرچه بهتر این طرح، کارگروه تخصصی اشتغال روستا با عضویت دهیار، اعضای شورای روستا، امام جماعت روستا، نماینده یکی از ارگانها، معلم بومی روستا، معتمدان و با حضور تسهیل‌گران تشکیل می شود تا ضمن بررسی و تایید لیست نهایی متقاضیان، اهلیت‌سنجی متقاضیان این طرح را انجام دهند.

سجاد میرزایی مجری طرح‌های اشتغالزایی بنیاد برکت در شهرستان آران و بیدگل نیز در این جلسه گفت: برای اجرای طرح‌های اشتغالزای فردمحور در روستاها ابتدا ظرفیت اشتغال هر روستا و افراد واجد شرایط آن توسط تسهیل‌گر شناسایی شده و  پس از تشکیل پرونده‌ و تایید در کمیته اشتغال بنیاد برکت، وارد سامانه می‌شود تا برای دریافت تسهیلات به بانک عامل معرفی شوند.

وی اظهار داشت: طرح‌های اشتغالزای فردمحور در بخش‌های مختلف از جمله صنایع‌دستی، پرورش قارچ، دام سبک، پرورش زنبور عسل، ماکیان و بوقلمون، ماهیان، نجاری، تولید کیف، کفش و پوشاک، قالی‌بافی و گلخانه و سایر حرفه‌های دیگر متناسب با ظرفیت روستاها حمایت مالی می‌شوند.

گفتنی است اشتغالزایی پایدار، تولید باکیفیت داخلی، شناسایی بازار مصرف و زمینه‌سازی صادرات از ویژگی‌های اولویت‌دار در اجرای طرح‌های بنیاد برکت به شمار می‌رود.

مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی  فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ جلسه کارگروه آرد و نان شهرستان به ریاست فرماندار و با حضور بخشداران مرکزی و کویرات و اعضای کارگروه در سالن ۴ دی فرمانداری به منظور بررسی چگونگی اجرای طرح هدفمندی یارانه نان برگزار شد. فرماندار شهرستان آران و بیدگل؛ عرضه خارج از شبکه آرد و […]

۱۲ مهر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ علی اکبر رضایی فرماندار، به همراه مدیر اداره برق شهرستان، در راستای مصوبات جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان، از شرکت نساجی پرین آریایی واقع در شهرک صنعتی انصار نوش آباد بازدید کرد.

۱۲ مهر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل، در این ملاقات‌ها که در محل اتاق فرماندار برگزار شد، تعدادی از شهروندان شهرستان آران و بیدگل در دیدار چهره به چهره با دکتر علی اکبر رضایی فرماندار این شهرستان به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند. فرماندار شهرستان آران و بیدگل در این ملاقات‌ها با […]

۱۲ مهر ۱۴۰۱

در پی درگذشت مادر بزرگوار شهید والامقام حسین ایمانی، فرماندار شهرستان آران و بیدگل پیام تسلیتی صادر کرد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل متن پیام به شرح زیر است:    بسم الله الرحمن الرحیم کلُّ مَنْ عَلیها فَان وَ یبقَی وَجْهُ رَبَّک ذوالـجلالِ والاکـرامِ خانواده محترم شهید والامقام حسین ایمانی درگذشت اندوهبار […]

۱۰ مهر ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :